S&P: Latvijas kredītreitingu politiskā situācija pagaidām neietekmēs

Politiskā situācija pagaidām neietekmēs Latvijas kredītreitingu, paziņojusi starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s Ratings Services.

S&P otrdien norādījuši, ka tūlītējas ietekmes uz Latvijas kredītreitingu gaidāmajam referendumam par Saeimas atlaišanu nebūs, bet, ja jaunā valdība novirzīsies no budžeta konsolidācijas, tas gan radīs riskus valsts reitingam.

Pat ja referenduma rezultātā būs jaunas parlamenta vēlēšanas, kas radīs īslaicīgu politisko neskaidrību, nesagaidām, ka Latvija mainīs savu apņemšanos konsolidēt budžetu, lai 2012.gadā samazinātu budžeta deficītu līdz 2,9% no iekšzemes kopprodukta, atsaucoties uz reitingu aģentūras ziņoto, vēsta Dow Jones Newswires.

S&P Latvijas Latvijas kredītreitinga nākotnes vērtējumu paaugstināja šā gada marta sākumā, nosakot to no stabila uz pozitīvu. Nedēļu pēc tam Fitch Ratings paaugstināja Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi – līdz “BBB-“, nosakot pozitīvu nākotnes vērtējumu.

Kā ziņots, patlaban Latvijas kredītreitingu nosaka trīs pazīstamākās starptautiskās reitinga aģentūras – Moody’s Investors Service, Fitch Ratings un S&P, kā arī Japānas reitingu aģentūra Rating and Investment Information.

Moody’s Investors Service un Fitch Ratings Latvijas valdības vērstpapīrus ir ierindojušas investīciju zonā.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas