bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 27.02.2020 | Vārda dienas: Andra, Līva, Līvija
LatviaLatvija

Spēlmaņu nakts: gada aktieri – Kučinska un Keišs, Gada izrāde - Lūgšana resnajai tantei

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

"Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonija Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī

Šogad teātra balvu Spēlmaņu nakts kategorijā par mūža ieguldījumu saņēma Latvijas Nacionālā teātra aktrise Astrīda Kairiša un režisors Ādolfs Šapiro. Par labākajiem gada aktieriem tika atzīti Inese Kučinska (Liepājas teātris) un Andris Keišs (Jaunais Rīgas teātris).

2010./2011. gada labākās dramatiskās teātra izrādes titulu saņēma Dž. D. Selindžera stāsta dramatizējuma iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī Lūgšana resnajai tantei, kura režisors ir Pēteris Krilovs. Bet balvu par gada latviešu autora darba iestudējumu saņēma izrāde Visi mani prezidenti, kuru režisējis Valters Sīlis, iestudējot to Dirty Deal Teatro sadarbības projektā TESTS kopā ar Latvijas Nacionālo teātri.

Titulu Gada izrāde bērniem vai jauniešiem ieguva Dailes teātra izrāde Vārnu ielas republika, kuras režisore ir Laura Groza.

Par Gada režisoru atzīts Pēteris Krilovs, bet kategorijā Gada spilgtākā debija balvu saņēma Edgars Kaufelds – režija izrādē Kas dzīvo rotaļkastē…? Latvijas Leļļu teātrī.

Teātra balvas Spēlmaņu nakts svinīgā noslēguma ceremonija notikusi jau astoņpadsmito gadu pēc kārtas. Labākos un veiksmīgākos 2010./2011. gada sezonas iestudējumus un individuālos sniegumus 17 nominācijās vērtēja divas ekspertu komisijas. Tāpat tika rīkots skatītāju balsojums, kurā par nominācijas Gada aktrise ieguvēju ir atzīta Inese Kučinska, kā Gada aktieris atzīts Artūrs Skrastiņš, bet Gada izrāde kļuvusi Liepājas teātra iestudējums Ragana.

Spēlmaņu nakts 2010./2011 balvas:

Gada scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis – Ābels un Olga, Vārnu ielas republika Dailes teātrī.

Gada kostīmu mākslinieks/māksliniece – Kristīne Pasternaka – Seviljas bārddzinis Latvijas Nacionālajā operā, Anna Kareņina Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē – Juris Vaivods – Ādama stāsts Latvijas Nacionālajā teātrī, muzikālās partitūras autors un komponists; Zagļi Dailes teātrī, komponists.

Gada aktrise otrā plāna lomā – Indra Briķe – Repņikova izrādē Atvadas jūnijā Dailes teātrī.

Gada aktieris otrā plāna lomā – Edmunds Freibergs – Aleksejs Aleksandrovičs Kareņins izrādē Anna Kareņina Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada jaunais skatuves mākslinieks – Kaspars Kārkliņš – Čaks izrādē Spēlē, Spēlmani!, Alders Ugunī, Jasis Laimesciema podniekdarbniecība Liepājas teātrī.

Gada jaunā skatuves māksliniece – Dana Čerņecova – lomas izradē Graņonka, Sniegbaltīte izrādē Ziema M. Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Gada baleta mākslinieks – Margarita Demjanoka – Titānija izrādē Sapnis vasaras naktī, Margerita Gotjē izrādē Kamēliju dāma Latvijas Nacionālajā operā

Gada kustību mākslinieks – Inga Krasovska – Ragana, Šikās kāzas Liepājas teātrī, Amadejs Dailes teātrī

Gada sasniegums muzikālajā izrādē – Raimonds Pauls izrādē Leo. Pēdējā bohēma Latvijas Nacionālajā teātrī

2010./2011. Gada sezonas žūrijas specbalva – projekta Heda veidotājiem par drosmi un vērienu klasiskā teksta un telpas robežu transformācijā.


Pievienot komentāru

Astoņu mēnešu laikā saņemti 435 trauksmes cēlāju ziņojumi

No visiem iesniegumiem par trauksmes cēlēju ziņojumiem ir atzīti 119. Visbiežāk trauksme celta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, amatpersonu pārkāpumiem un publiskas personas finanšu līdzekļu vai mantas izšķērdēšanas.

Lietuva izsludina ārkārtas stāvokli, gatavojoties koronavīrusam

Lietuva, kur pagaidām nav konstatēti jaunā koronavīrusa inficēšanās gadījumi, ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli kā preventīvu soli, lai sagatavotos iespējamam infekcijas uzliesmojumam, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

EK: Jaunā koronavīrusa dēļ var tikt koriģēta Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze

Trešdien, 26.februārī, publicētajā EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta pieaugums 2020.gadā varētu būt 2,3% apmērā, bet 2021.gadā – 2,4% apmērā.

Ukraina ievieš Krimas okupācijas pretošanās dienu; Kremlis neizpratnē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pavēstījis, ka turpmāk 26.februārī valstī tiks atzīmēta Krimas okupācijas pretošanās diena, ziņo Ukrainas nacionālā ziņu aģentūra Ukrinform.

Saskaņas līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Čekušins

Pirms starta 13.Saeimas vēlēšanās kopā ar Saskaņu Čekušins aktīvi darbojies kopā ar citiem krievu skolu aizstāvjiem, tostarp Latvijas Krievu savienību.

Līdakam piedāvā turpināt strādāt Rīgas zoodārzā; piedāvājumu pieņemt nesteidz

Rīgas zoodārza kapitāldaļu turētājs Radzevičs piedāvājis Ingmāram Līdakam turpināt darbu iestādē sabiedrības izglītošanas jomā, taču Līdaka piedāvājumu pieņemt nesteidz, jo neesot skaidrības par jaunās zoodārza vadības plāniem.

Baltkrievija par piesārņotu naftu no Krievijas plāno saņemt 56 milj. eiro

Baltkrievija, kurai Krievija pērn piegādāja pusmiljonu tonnu nekvalitatīvas naftas, pēc ilgām sarunām ar Maskavu gaida kompensāciju 56 miljonu eiro vērtībā, ziņo Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Igaunijas Rail Baltica uzņēmuma jaunais vadītājs koncentrēsies uz termiņu izpildi

Igaunijas valsts uzņēmumā Rail Baltic Estonia priekšsēdētāja amatā stāsies Tenu Grīnbergs, kurš sola koncentrēties uz būvdarbu grafika izpildi un tālāka finansējuma saglabāšanu, ziņo ERR.

FM: Nākamajā ES plānošanas periodā uzsvars uz klimatam draudzīgas ekonomikas transformāciju

«Nepieciešamība pāriet uz videi un klimatam draudzīgāku ekonomiku ir nenovēršama. Jo ātrāk tiks mainīta attieksme, ka klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi ir drauds mūsu attīstībai, jo konkurētspējīgāki mēs būsim nākotnē.»

SIFFA direktors: Latvijā otrais zemākais vēža ārstēšanas finansējums Eiropā

Latvijas kompensācijas sistēmu papildinājušas tikai divas jaunās zāles – medikaments aknu vēža un zāles metastātiskas melanomas ārstēšanai.

Igaunijā koronavīrusa analīzes veiktas četrām personām; rezultāti negatīvi

Igaunijā līdz šim jaunā koronavīrusa analīzes veiktas četriem cilvēkiem, un visas bijušas negatīvas, tā Igaunijas Veselības pārvaldes informāciju citē raidorganizācija ERR.

Latvijā samazinās lidojumu kavējuma laiks

Latvijā 2019.gadā kopējais kavējums gaisa satiksmes plūsmas vadībā bija 2 626 minūtes, kas ir par 83,8% mazāk nekā 2018.gadā, kas saistīts ar racionālāku gaisa telpas izmantošanu.

Kariņš mudina Bordānu izpildīt savus «mājasdarbus», pirms kritizēt citus ministrus

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš mudina Jaunās konservatīvās partijas līderi, tieslietu ministru Jāni Bordānu izpildīt savus «mājasdarbus», pirms kritizēt citus ministrus.

Maskava noraida Sīrijas pamieru ar opozīciju; karadarbība pastiprinās

Karadarbībai Sīrijā starp valdības-Krievijas spēkiem un opozīcijas grupējumiem prasot arvien jaunus civiliedzīvotāju upurus, Krievija ir noraidījusi pamiera iespēju, jo uzskata pretiniekus par teroristiem, kuriem nevēlas piekāpties ne Maskava, ne Damaska, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Valdība lauksaimniekiem piešķir 8,7 miljonus eiro konkurētspējas nodrošināšanai

Valdība akceptē 8,72 miljonu eiro atbalsta finansējuma piešķiršanu lauksaimniekiem.

Vācijā pieaug karnevāla uzbrukumā cietušo skaits

Vācu policija, kura izmeklē automašīnas ietriekšanos cilvēku pūlī karnevāla gājiena laikā, ir pavēstījusi, ka uzbrukumā cietuši 52 cilvēki. No tiem 35 cietušie joprojām ir slimnīcā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Ministru domām daloties, pagaidām neatbalsta priekšlikumu par alkohola tirdzniecību internetā

Ministru domām daloties, valdība lēma pagaidām nevirzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz atļaut Latvijā tirgot alkoholiskos dzērienus ar interneta starpniecību.

Kariņš: Latvijas dienesti ir gatavi nepieciešamības gadījumā neļaut jaunajam koronavīrusam izplatīties

Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu, tomēr atbildīgie dienesti ir gatavi nepieciešamības gadījumā neļaut šim vīrusam izplatīties, norāda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Atsevišķu ministru kritikas pavadībā valdība atbalsta Nacionālo attīstības plānu

Ministru kabinets otrdien, 25.februārī, atbalstījis Pārresoru koordinācijas centra sagatavoto Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027.gadam gala redakcijas projektu, atsevišķiem ministriem gan kritizējot finansējuma trūkumu tā īstenošanai.

Igaunijā policijas priekšnieka algu paceļ līdz 6 000 eiro

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ģenerāldirektora mēnešalga ir noteikta 6 000 eiro apmērā, tā paredz Igaunijas iekšlietu ministra Marta Helmes lēmums, ziņo ERR.

Igaunijā noraida aptieku reformas atcelšanas likumprojektu

Igaunijas parlamentā otrdien, 25.februārī, noraidīts grozījumu projekts, kas paredzēja mainīt valstī plānoto aptieku reformu, kuras nolūks ir aptieku pāriešana aptiekāru īpašumā. Grozījumu projektu bija iesniegusi Igaunijas Konservatīvā tautas partija, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ar sociālajām garantijām vēlas stiprināt tiesnešu neatkarību

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 25.februārī, pirmajā lasījumā atbalstīja likumu grozījumus, ar kuriem plānots stiprināt Satversmes tiesas tiesnešu neatkarību.

Pērn veikti 530,6 miljoni bezskaidrās naudas maksājumu 203 miljardu eiro apjomā

Salīdzinājumā ar 2018.gadu kopējais klientu bezskaidrās naudas maksājumu skaits pieauga par 11%, savukārt maksājumu kopapjoms samazinājās par 10,2%.

JKP dod mājienu par vēlmi Magņitska sankciju sarakstā redzēt arī Šķēli

Jaunās konservatīvās partijas ieskatā tā dēvētais Magņitska sankciju saraksts būtu jāpapildina arī ar citiem Latvijas oligarhiem, partijai netieši dodot mājienu par vēlmi tajā redzēt arī ekspolitiķi Andri Šķēli.

Koronavīrusa dēļ Kanāriju salās vairākiem simtiem atpūtnieku liedz atstāt viesnīcu

Spānijas Kanāriju salās kādā viesnīcā ieviesti pārvietošanās ierobežojumi vairākiem simtiem viesu, jo naktsmītnē uzturējies kāds itāļu ārsts, kuram ir konstatēts koronavīruss, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!