Staķis: Šogad Rīgas budžeta prioritātes ir skolu labiekārtošana un remontdarbi

Jārēķinās, ka Rīga šogad būs pamatīgi uzrakta, intervijā TV3 raidījumā 900 sekundes brīdināja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Runājot par Rīgas 2023.gada budžeta prioritātēm,

Staķis atzīmēja, ka lielākā budžeta daļa ir izdevumi izglītībai, kam šogad ir īpaša programma skolu labiekārtošanai un remontiem.

Tā kā notiek pāreja uz izglītību latviešu valodā un kompetenču pieejā balstītu mācību saturu, plānotas arī atbalsta programmas pedagogiem.

Otrā lielākā izdevumu pozīcija ir saistīta ar pilsētas satiksmes infrastruktūru. Summa ietver arī vēsturiski lielāko dotāciju pašvaldības uzņēmumam Rīgas satiksme, lai tas varētu sniegt pakalpojumus atbilstošā līmenī. Paredzēta arī vēsturiski lielākā ceļu sakārtošanas programma.

Staķis uzsvēra, ka ceļu virsma būtu jāatjauno reizi desmit gados, un, ja tas nenotiek, ceļš tiek bojāts. «Vēlamies izdarīt tā, lai pavasarī sniegs nenokustu līdz ar ceļu,» pauda politiķis. Ceļu seguma nomaiņai līdztekus paredzēti arī lielie ceļu infrastruktūras projekti, tostarp Rail Baltica, Mūkusalas krastmalas pārbūve.

 «Rīga būs pamatīgi uzrakta šajā gadā, ar to ir jārēķinās,» brīdināja Staķis.

Sociālajā blokā arī paredzēta liela naudas summa, piebilstot, ka šajā jomā, ņemot vērā situāciju, ir daudz jaunu klientu.

Kā ziņots, īstenošanas procesā pašlaik ir 27 Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda finansētie projekti 8,8 miljonu eiro vērtībā, liecina fonda finansēto projektu ieviešanas gaitas pārskats pagājušā gada nogalē.

Trīs vecākajiem projektiem finansējums piešķirt 2014.gadā. Mūkusalas ielas krasta promenādes izbūves projektam 2014.gadā tika piešķirti 220 545 eiro, kas ir jau izlietoti. Savukārt 2018.gadā projekta īstenošanai tika piešķirti vēl 170 409 eiro, no kuriem lielākā daļa – 131 222 eiro ir izlietoti.

No 2014.gada īstenošanā ir Rīgas vietējā ģeodēziskā tīkla pilnveidošanas un ierīkošanas projekts, kam piešķirti 128 108 eiro un 30 000 eiro vērtais projekts Klientu attiecību vadības informācijas sistēmas Infrastruktūras nodevas moduļa pielāgošana izmaiņām būvniecības procesos.

Savukārt pēdējais projekts, kam līdzekļi piešķirti 2022.gada novembrī ir Zasulauka, Dārzciema un Jāņavārtu staciju integrēšana pilsētvidē un pilsētas transporta sistēmā. Šim projektam piešķirti 150 000 eiro.

Diviem no īstenošanā esošajiem projektiem piešķirts finansējums, kas pārsniedz miljons eiro. Aldara parka pārbūvei sākotnēji 2019.gadā piešķirti 1,4 miljoni eiro, bet vēlāk2021.gadā piešķirts papildus finansējums 596 114 eiro.

Savukārt Rail Baltica Rīgas Centrālās stacijas izbūves saistītās infrastruktūras projekta un Atveseļošanās un noturības mehānisma projektu būvniecības ieceres dokumentācijas sagatavošanas projektam sākotnēji piešķirt miljons eiro, bet pēc tam piešķirts papildu finansējums 300 000 eiro apmērā.

Lasiet arī: Krievijas sāktā kara dēļ Latvijas ekonomika augusi uz pusi lēnāk

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas