Par spīti starptautiskajiem aicinājumiem pārtraukt uguni, Taizeme un Kambodža turpina savstarpējas artilērijas apšaudes, un konflikts pārņem jaunus apgabalus, raksta ziņu aģentūra “Reuters”.
Arvien niknākajā cīņā pie robežas vismaz 16 cilvēki zaudējuši dzīvību, un tūkstošiem bijuši spiesti pamest mājas. Abas puses vaino otru konflikta aizsākšanā, un 25.jūlijā retorika kļuvusi vēl skarbāka. Taizeme paziņojusi, ka Kambodža ar nolūku apdraud civiliedzīvotājus, savukārt Kambodža apsūdzējusi Taizemi kasešu munīcijas lietošanā, kas ir pretrunīgs un starptautisku nosodījumu ieguvis bruņojuma veids.
Taizemes premjerministrs norādījis, ka Kambodža sāka uzbrukumus, un Taizeme tikai aizstāv savu teritoriju. Viņš žurnālistiem sacīja, ka notiek iebrukums un agresija, kas nodara kaitējumu iedzīvotājiem, un situācija var eskalēties līdz karam. Pašlaik tā esot tikai sadursme, kurā tiek izmantota artilērija.
Ceturtdien kaujas notika sešās vietās, bet piektdien šāvieni dzirdami jau 12 punktos.
Taizemes armija apsūdzējusi Kambodžu artilērijas un Krievijā ražotu raķešu sistēmu izmantošanā,
lai apšaudītu mēŗķus, kuru vidū ir arī skolas un slimnīcas.
Konflikts aizsākās 24.jūlijā, un no nelielām bruņotām sadursmēm strauji izauga līdz smagām apšaudēm vairākās vietās 210 kilometru garumā gar robežu, par kuru strīdi nerimst jau teju gadsimtu. 23.jūlijā Taizeme atsauca savu vēstnieku un izraidīja Kambodžas sūtni, un tas aizsāka bruņoto konfliktu. Diplomātiskie manevri iesākās pēc tam, kad jau otrais taizemiešu karavīrs zaudēja locekļus uz kājinieku mīnas, kuru izvietošanā Bangkoka apsūdz kaimiņvalsts armiju. Kambodža to noliedz.
No koflikta zonas Taizemē evakuēti vairāk nekā 130 000 iedzīvotāju. Kambodžas valdība nav sniegusi informāciju par cietušo un evakuēto iedzīvotāju skaitu savā pusē. Kāda amatpersona norādījusi, ka vienā Kambodžas provincē vien evakuētas 1500 ģimenes.
Neskatoties uz aicinājumiem pārtraukt karadarbību, Taizemes Ārlietu ministrija paziņojusi, ka noraida trešo valstu piedāvājumus būt par vidutāju. Līdz šim piedāvājumu vest sarunas izteikušas ASV, Ķīna un Malaizija. Ministrija uzskata, ka konflikts jārisina tiešā divpusējā ceļā.
Lasiet arī: Francija atzīst Palestīnu; Eiropa arvien skarbāk vēršas pret Izraēlu