Topošā koalīcija parakstīs sadarbības memorandu, nākamais solis – atbildību sadale

Topošās koalīcijas partneri Jaunā vienotība (JV), Apvienotais saraksts (AS) un Nacionālā apvienība (NA) 2.novembrī vienojušās par sadarbības memoranda noslēgšanu, pēc trīs politisko spēku sarunām pavēstīja JV līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Sadarbības memorandu paredzēts parakstīt ceturtdien, 3.novembrī, pulksten 14.00, savukārt, kā norādīja Kariņš, vienošanās par atbildību sadali ir nākamais solis valdības veidošanas sarunās, kas, iespējams, varētu notikt arī 3.novembrī.

Pēc memoranda parakstīšanas būšot skaidrs arī topošās koalīcijas partiju atbildības sadalījums, norādīja Kariņš. Pēc viņa teiktā, par šo jautājumu politiķi savstarpēji vēl neesot runājuši.

Solis pēc atbildības sfēru sadales ir valdības deklarācija, solis pēc tam ir ministru kandidātu izvirzīšana, un pēdējais solis būs Saeimas balsojums.

Mēs esam pie pirmā svarīgā soļa, bet jāatceras, ka tas, kas līdz šim ir ieguldīts sarunās par sadarbības memorandu, mēs esam jau diezgan daudz sākuši runāt par to, kas jau ir valdības deklarācijas jautājums, pauda Kariņš.

NA pārstāvis Jānis Dombrava pauda, ka «tā bija ļoti laba ideja – apsēsties visiem pie viena galda», jo sarunas par memoranda tekstu esot risinājušās daudz ātrāk. Izpratne par daudziem jautājumiem partijām ir līdzīga, uzskata politiķis, par piemēru minot nolemto, ka stratēģiski valsts aktīvi nebūs privatizējami.

«Ir izpratne, tikai katrs ar aizdomām skatījās uz otru politisko spēku, vai arī ir sapratis to citādi,» atzīmēja Dombrava.

Turpmāk politiķus sagaidot ļoti nopietns darbs pie valdības deklarācijas izstrādes, kur arī būšot daudz reformu un inovāciju, lai valsts sekmīgāk un straujāk attīstītos uz priekšu, pauda NA pārstāvjis. Pēc šodienas sarunas par sadarbības memorandu viņš esot optimistisks, ka tas izdosies.

Kariņš uzsvēra, ka visi trīs politiskie spēki ir gatavi kopīgiem spēkiem strādāt Latvijas attīstības un drošības labā.

Premjers nevarēja paredzēt, cik ilgu laiku varētu aizņemt valdības deklarācijas sastādīšana, bet politiķi esot gatavi strādāt tā, lai tas notiktu pēc iespējas ātrāk.

Sadarbības memorands projekts paredz politisko spēku gatavību uzņemties atbildību par valsts attīstību un tautas labklājību un vienošanos par valdības izveidošanas pamatprincipiem un kopīgi izvirzītajiem mērķiem – valsts drošības stiprināšanu, ekonomikas izaugsmi un sociāli taisnīgas, iekļaujošas sabiedrības attīstību.

Lasiet arī: Smiltēns saskata 14.Saeimas komisiju veidošanu pēc valdības aprišu noteikšanas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas