Trampam izvirzīta oficiāla apsūdzība

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) pēc tam, kad Manhetenas tiesa oficiāli apsūdzējusi viņu par finanšu infromācijas slēpšanu, kļuvis par pirmo bijušo prezidentu, kam izvirzīta kriminālapsūdzība, raksta aģentūra Reuters.

Šobrīd nav zināms precīzs apsūdzības formulējums, bet televīzijas kanāls CNN ceturtdien, 30.martā, ziņoja, ka Trampu gaida apsūdzības vairāk nekā 30 epizodēs, kas saistītas ar krāpšanos. Bijušais prezidents savukārt paziņojis, ka ir pilnīgi nevainīgs, un negrasās atteikties no cīņas par prezidenta amatu nākamgad gaidāmajās vēlēšanās. Viņš apsūdzēja demokrātu partiju centienos iznīcināt viņa izredzes vēlēšanās:

«Tā ir augstākā līmeņa politiska izrēķināšanās un jaukšanās vēlēšanu norisē visā vēsturē.»

Tramps ir lūdzis atbalstītājiem sniegt finansiālu atbalstu juridiskās palīdzības apmaksai. Kopš 18.marta, kad Tramps paredzēja savu arestu tuvāko dienu laikā, jau saziedoti vairāk nekā divi miljoni dolāru.

Tramps ir viens no vadošajiem republikāņu kandidātiem gaidāmajās vēlēšanās, un jau saņēmis atbalstu no potenciālajiem konkurentiem, tostarp no Floridas gubernatora Rona de Santisa (Ron DeSantis) un bijušā viceprezidenta Maika Pensa (Mike Pence). Penss norādījis, ka apsūdzības pret Trampu tikai vēl vairāk šķels valsti.

Visticamāk, precīzas apsūdzības būs zināmas tuvākajās dienās, kad tiesnesis tās publiskos. Tad Trampam būs jādodas uz Ņujorku nodot pirkstu nospiedumus un sakārtot citus dokumentus.

Trampa advokāti paziņojuši, ka nikni cīnīsies pret apsūdzībām.

Izmeklēšana Manhetenas tiesā ir tikai viena no vairākām tiesvedībām, ar ko saskaras Tramps. Manhetenas apgabala prokurors Elvins Bregs (Alvin Bragg) pērn veiksmīgi notiesāja Trampam piederošu uzņēmumu par krāpšanos ar nodokļiem, un uzņēmumam nācās maksāt soda naudu 1,61 miljonu dolāru apmērā.

Pastāv iespēja, ka Tramps izmantos uzsākto lietu, lai liktu uzliesmot viņa galveno atbalstītāju dusmām, tomēr citi republikāņu vēlētāji varētu būt noguruši no uzņēmēja uzburtās drāmas. Saskaņa ar marta vidū veiktu aptauju, apmēram 44% republikāņu atbalstītāju uzskata, ka Trampam jāatkāpjas no kandidēšanas uz prezidenta amatu, ja tiks izvirzītas apsūdzības.

Šobrīd uzsāktās lietas pamatā ir summa, ko Tramps lika samaksāt pornozvaigznei Stormijai Danielsai (Stormy Daniels) par klusēšanu. Tiek uzskatīts, ka abus 2006.gadā saistīja dēka, un, lai to slēptu, Tramps Danielsai ar sava advokāta Maikla Koena (Michael Cohen) starpniecību samaksāja 130 tūkstošus dolāru.

Koens 2018.gadā atzinās priekšvēlēšanu kampaņas finansēšanas noteikumu pārkāpšanā, un vairāk nekā gadu pavadīja cietumā. Federālie prokurori uzskata, ka pārkāpumi veikti ar Trampa norādēm.

Lasiet arī: ASV policija gatavojas masu nekārtībām Trampa aresta gadījumā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas