Turcijas prezidenta vēlēšanās gaidāma otrā kārta

Turcijas prezidenta vēlēšanās gaidāma otrā kārta, jo neviens kandidāts svētdien nav saņēmis vairāk nekā pusi balsu, liecina valsts ziņu aģentūras Anadolu publiskotie provizoriskie rezultāti.

Atbilstoši šiem rezultātiem, kas iegūti pēc 98,55% balsu saskaitīšanas, pašreizējais valsts galva Redžeps Tajips Erdogans saņēmis 49,34% balsu, bet sešu opozīcijas partiju alianses kandidāts Kemals Kiličdaroglu – 45% balsu.

Savukārt galējo nacionālistu kandidāts Sinans Ogans ieguvis 5,23% balsu.

Erdogans izteica cerību uz uzvaru pirmajā kārtā, piebilstot, ka viņš neiebilst pret otro kārtu.

“Lai gan galīgo datu vēl nav, varu teikt, ka esam vadībā ar skaidru pārsvaru,” sacīja Erdogans, uzrunājot savus atbalstītājus no valdošās Taisnīguma un attīstības partijas mītnes balkona.

Kiličdaroglu paziņoja, ka ir pārliecināts par uzvaru otrajā kārtā.

“Ja tiks izsludināta otrā kārta, mēs noteikti uzvarēsim. Griba mainīties sabiedrībā ir virs 50 procentiem,” pavēstīja Kiličdaroglu.

Ja galīgie rezultāti apstiprinās, ka neviens kandidāts nav ieguvis vairāk par 50% balsu, 28.maijā būs jārīko vēlēšanu otrā kārta, kurā sacentīsies Erdogans un Kiličdaroglu.

Balsu skaitīšanas sākumā Erdogana iegūto balsu īpatsvars bija lielāks.

Pēc 9% balsu saskaitīšanas Erdoganam bija 59% balsu, savukārt pēc 35% balsu saskaitīšanas – 53% balsu.

Sākumā tika publiskoti rezultāti galvenokārt no valsts ziemeļiem un austrumiem, kur ir daudz Erdogana atbalstītāju.

Opozīcija apsūdz Erdogana Taisnības un attīstības partiju (AKP), ka tās novērotāji kavē balsu skaitīšanu, apstrīdot skaitīšanas rezultātus tajos iecirkņos, kuros pārsvars ir Kiličdaroglu.

Balstoties uz viņa vadītās Republikāniskās tautas partijas (CHP) novērotāju sniegto informāciju no vēlēšanu iecirkņiem, Kiličdaroglu apgalvoja, ka patiesībā viņš esot ieguvis 49% balsu, bet Erdogans – tikai 45% balsu.

Erdogans un Kiličdatoglu aicināja savu partiju novērotājus neatstāt vēlēšanu iecirkņus.

Vēlēšanās piedalījušies 88% balsstiesīgo pilsoņu.

Tiek skaitīti arī svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās nodotās balsis.

Pēc provizoriskiem datiem Erdogana Taisnības un attīstības partija saņēmusi aptuveni 49,3% balsu, bet Kiličdaroglu alianse – 35,2%.

Lasiet arī:BNN nedēļas apkopojums: Ārlietu prezidents? Drošības brāķis. Defoltdrauds. Eironeaizskaramība

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas