Ūdens temperatūra Latvijas peldvietās strauji mainās

Otrdienas rītā ūdens temperatūra peldvietās ir no +9 grādiem dažviet Vidzemes piekrastē līdz +21 grādam Zemgales upēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Novērojumu stacijās Latvijas piekrastē, kas galvenokārt izvietotas ostās, ūdens temperatūra plkst.6 bija no +8,8 grādiem Zvejniekciemā līdz +18,2 grādiem Mērsragā.

Savukārt dati no satelītiem liecina, ka gan Ziemeļvidzemes piekrastē, gan daudzviet atklātas jūras piekrastē Kurzemē ūdens temperatūra ir zemāka par +10 grādiem, bet siltākais ūdens jūrā pie Latvijas ir Rīgas līča dienvidu un rietumu piekrastē.

Augstākā ūdens temperatūra sešos rītā atbilstoši LVĢMC datiem bija +20,5 grādi Mūsā pie Bauskas un Lielupē pie Mežotnes, savukārt Lielupes lejtecē ūdens temperatūra bija +16..+19 grādi.

Ūdens temperatūra Ventā un Aiviekstē +18..+20 grādi, Daugavā un Gaujā +14..+18 grādi. Ūdens temperatūra citās upēs galvenokārt starp +13 un +20 grādiem.

Ūdens temperatūra lielākajos ezeros +14..+19 grādi.

Tuvākajās dienās ūdens kļūs siltāks, izņemot lielu daļu jūras piekrastes, jo austrumu vējš izraisīs ūdens temperatūras krišanos Vidzemes piekrastē un Kurzemes rietumkrastā. Ūdens līmenis upēs galvenokārt pazemināsies.

LVĢMC norāda, ka ūdens temperatūra zemāka ir noēnotos upju posmos un vietās, kur ieplūst avoti. Ūdens temperatūrai ir izteikts diennakts ritms – siltāks ūdens saulainās dienās ir pēcpusdienā un vakarā.

Ūdenstilpēs turpina attīstīties veģetācija, lielākoties ūdensaugi ir pie krasta, bet lēnākos un seklākos upju posmos ūdens augi vietām ir pa visu teces šķērsgriezumu.

Lasiet arī: Diena būs saulaina un karsta

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas