Ukrainai nosūta pirmo Latvijā ražotas militārās tehnikas kravu, iegādātu par sabiedrības ziedojumiem

Pērn uzsāktās biedrības Ziedot.lv kampaņas Labas ziņas ietvaros trešdien, 25.janvārī, svinīgā pasākumā, uz Ukrainu nosūtīts Latvijas sabiedrības ziedojums, kas pārtapis reālā un praktiskā palīdzībā – 9 kvadracikli un 9 īpaši pielāgotas kaujas platformas, kā arī 4 militārie skrejriteņi ar kopējo vērtību 323 148,30 eiro.

Šī ir pirmā Ukrainas aizstāvjiem nodotā Latvijā ražotas militārās tehnikas krava, un tās izvadīšanā piedalījās arī aizsardzības ministre Ināra Mūrniece, Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko un Ukrainas Bruņoto spēku pāstāvji. 

«Mēs patiesi lepojamies ar Latvijā ražotajām militārajām precēm – kaujas atbalsta platformām, militārajiem kvadracikliem, bezpilota lidaparātiem, uzkabes vestēm, ģeneratoriem, militārajiem skrejriteņiem, apvidus auto, nesprāgušās munīcijas iznīcināšanas ierīcēm. Šodien mēs ar prieku nosūtām ukraiņu cīnītājiem Latvijā ražotu militāro tehniku un ekipējumu, un ceram, ka tas palīdzēs Ukrainai spert soli tuvāk uzvarai,» uzrunājot sapulcējušos, uzsvēra aizsardzības ministre.

Par līdz šim kampaņā Labas ziņas saziedotajiem līdzekļiem Ukrainā tiks nogādāti militārie skrejriteņi Mosphera, kam raksturīga augsta bezceļu caurbraucamība. To maksimālais ātrums ir 100 km/h, un ar vienu uzlādi ierīce var nobraukt līdz 300 km. Militārais skūteris būs īpaši noderīgs Ukrainas izlūkiem un specvienībām.

Šie skrejriteņi tiek ražoti Liepājas uzņēmumā Global Wolf Motors.

Savukārt Ogresgalā, uzņēmumā LV-Teh ražotās konstruktora tipa kaujas platformas uz riteņu bāzes, ko var viegli uzmontēt uz kvadracikliem, pēc vajadzības ir modulējamas dažādām misijām: ievainoto evakuācijai, pretgaisa aizsardzībai, bezpilota lidaparātu palaišanai, mīnmetēju un to munīcijas pārvadāšanai.

Divu mēnešu laikā kopš kampaņas Labas ziņas sākuma ir saziedoti 439 768 eiro, ko izlietotos Latvijā ražota militārā ekipējuma un tehnikas iegādei, lai nosūtītu to Ukrainas armijai. Līdz šim kampaņā iesaistījušies 11 pašmāju aizsardzības nozares uzņēmumi, kas ir gatavi nodrošināt nepieciešamo militāro ekipējumu: Vāģi, Edge Autonomy, Biedrība Bruņotava, Kronis, LV-Teh, Brasa Defence Systems, Global Wolf Motors, Teters, Rīgas dīzelis D, Atlas Aereospace un Baltic Bullet. Piedalīties kampaņā aicināti arī citi nozares uzņēmumi, un saraksts ar precēm, kuru iegādei tiks vākti līdzekļi, ir atvērts papildināšanai. (Plašāk par Latvijā ražotām militārām precēm var lasīt vietnē ziedot.lv/labaszinas.)

«Cīņa ir smaga, tāpēc Ukrainas armijai ir nepieciešama dažāda veida palīdzība.

Ļoti svarīga ir stratēģiskā plānošana, izlūkošana, karavīru nodrošinājums, apgāde un citas lietas.

Tāpēc mēs patiesi novērtējam Latvijas atbalstu un tās cilvēku lielo atsaucību un ceram, ka šī krava jau pavisam drīz ievērojami atbalstīs Ukrainas aizstāvjus kaujas laukā,» saka Oleksandrs Misčenko.

Kopumā par Latvijā saziedotajiem līdzekļiem Ziedot.lv sniedzis atbalstu Ukrainai 16,5 miljonu eiro apmērā. Ukrainas bruņoto spēku atbalstam novirzīti 8,3 miljoni eiro, iegādājoties dronus, kvadrakopterus, džipus, motorzāģus, rācijas, nakts redzamības iekārtas, bruņuvestes, bruņuķiveres, taktisko apģērbu, speciālo ēdienu, degvielu, Latvijā ražotus ģeneratorus un pielāgotus kvadraciklus.

Par 4,2 miljoniem eiro nosūtītas 100 humānās palīdzības kravas ar pārtikas, higiēnas un saimniecības precēm, par 2 miljoniem eiro iegādātas medicīnas preces un medikamenti Ukrainas slimnīcām un teritoriālās aizsardzības vienībām, bet 2 miljoni eiro novirzīti atbalstam Ukrainas bēgļiem Latvijā, sniedzot praktisku un akūtu palīdzību, apmaksājot ārstniecību, zobārstniecību, medikamentus, izsniedzot pārtikas un aptieku dāvanu kartes, nodrošinot siltas maltītes, iegādājoties datortehniku skolēniem, eļļas radiatorus un citas praktiskas un nepieciešamas lietas.

Lasiet arī: Vācija un ASV gatavas nosūtīt tankus uz Ukrainu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas