Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs atbrīvots no amata

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, svētdienas, 3.septembra, vakarā paziņojis par valsts aizsardzības ministra Oleksija Rezņikova atbrīvošanu no amata, kurš šo amatu ieņēma vēl pirms Krievijas iebrukuma 2022.gada februārī, ziņo BBC.

Prezidents Zelenskis kā iemeslu minējis “jaunas pieejas” nepieciešamību aizsardzības ministrijā, kā arī esot nepieciešami “citi formāti mijiedarbībai gan ar armiju, gan ar sabiedrību kopumā”.

Par Rezņikova aizvietotāju tika iecelts Ukrainas Valsts īpašuma fonda vadītājs Rustems Umerovs.

Ukrainas medijos pastāvot spekulācijas, ka Oleksijs Rezņikovs varētu kļūt par Ukrainas vēstnieku Londonā, ņemot vērā viņa labās attiecības ar Apvienotās Karalistes politiķiem.

Rezņikovs, kas kopš kara sākuma ir starptautiski labi pazīstama persona, ir aktīvi sadarbojies ar Rietumu sabiedrotajiem un iestājies par lielāku militāru atbalstu. Viņa atbrīvošana no amata bijusi gaidīta, taču vietējie mediji ziņojot, ka Rezņikovs esot gatavs sadarboties ar Zelenski citā formātā.

Ukrainas aizsardzības padomnieks Jurijs Saks uzslavējis Rezņikovu par Aizsardzības ministrijas modernizāciju un par to, ka viņš veicinājis gatavošanos dalībai NATO.

Tomēr neesot sagaidāms, ka valdības pārkārtošana mainīs Ukrainas kaujas stratēģiju, kamēr to pārrauga ģenerālis Valērijs Zalužnijs.

Rezņikovu no amata atbrīvoja, laikā, kad prezidents Zelenskis, ar pretkorupcijas centieniem, cenšas stiprināt Ukrainas saites ar Rietumu institūcijām. Rezņikovs, lai gan personīgi nebija iesaistīts korupcijā, saskārās ar skandāliem saistībā ar paaugstinātām armijas iepirkumu cenām.

Rezņikova atlaišana sakrīt arī ar Ukrainas notiekošo pretuzbrukumu, ko iespējamu padarīja modernie ieroči no Rietumiem. Panākumi ir lēni, taču Ukrainas spēki nesen panāca izrāvienu dienvidos pret Krievijas aizsardzību.

Lasiet arī: Ukrainas panākumi dienvidu frontē varētu pavērt ceļu uz Krimu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas