Ukrainas bombardēšana turpinās; mērķis kritiskā infrastruktūra un cilvēki

Kopš 10.oktobra rīta ir nogranduši vairāki sprādzienu viļņi ne tikai Kijevā, bet visā Ukrainā – no Ļvivas valsts rietumos līdz Harkivai austrumos, no Ukrainas galvaspilsētas ziemeļos līdz Odesai dienvidos, vēsta raidorganizācija BBC.

Sprādzieni Kijivā, salīdzinot ar pilsētas bombardēšanu kara sākumā, grand daudz tuvāk centram. Pēdējo stundu laikā Kijivas pilsētā nepārtraukti skan brīdinājumi par triecieniem un sprādzienu skaņas.

Kā liecina sociālajos tīklos publicētie video, viena no Krievijas raidītajām raķetēm trāpījusi arī pa jaunizbūvēto gājēju un velosipēdistu tiltu Kijevā, kas tika atklāts 2019.gadā un pazīstams kā Kļičko tilts.

Uz tilta esošās novērošanas kameras uzņemtajos kadros ir redzams brīdis, kad pa to trāpija raķete – pagaidām nav zināms, vai šajā konkrētajā uzbrukumā ir bijuši kādi cietušie, taču tilts sprādzienu ir izturējis.

 

Tilts ir populārs tūristu apskates objekts Dņipras upes krastā, tā grīdas seguma daļas ir veidotas no stikla paneļiem, un zem tilta iet intensīva automaģistrāle. Tā garums ir 212 metri un augstums 32 metri.

Saskaņā ar prezidenta Volodimira Zelenska teikto, Krievijas raķešu triecieni ir vērsti pret infrastruktūru visā valsts teritorijā. Vietnē Telegram publicētā videoierakstā viņš norāda, ka ir cietuši enerģētikas objekti Kijivā, Ļvivā, Dņiprā, Vinicā, Zaporižjā, Harkivā un citos reģionos.

«Viņi vēlas paniku un haosu, viņi vēlas iznīcināt mūsu enerģētikas sistēmu. Viņi ir bezcerīgi,» viņš saka, piebilstot, ka otrs mērķis ir cilvēki, kā arī aicinot tos palikt bumbu patvertnēs.

 

Tāpat Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis savā Twitter kontā paziņojis, ka, pēc Krievijas raķešu uzbrukumiem Ukrainai, viņš ir runājis ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu (Olaf Scholz), kurš ir piekritis sasaukt ārkārtas G7 sanāksmi, kurā Zelenskis uzstāsies ar uzrunu.

Līdz šim Krievijas uzbrukuma laikā ir izšautas vismaz 83 raķetes, no kurām vairāk nekā 43 notriekusi pretgaisa aizsardzība, medijus informēja Ukrainas gaisa spēku preses pārstāvis Jurijs Ihnats, piebilstot, ka starp izšautajām raķetēm bijušas Kalibr, Iskander un Kh-101, kas tika izšautas no Kaspijas un Melnās jūras.

Tikmēr Ukrainas vēstniecība Latvijā norāda, ka masveida raķešu triecieni Kijivai, Ļvivai, Žitomirai, Mikolajivai, un citām Ukrainas pilsētām, Zaporižjas un Harkivas apšaudes, civiliedzīvotāju slepkavības, civilās infrastruktūras iznīcināšana vēlreiz pierāda to, ka

Krievija ir teroristiskā valsts, savukārt Putins – starptautiskais noziedznieks.

Krievijas starptautiskā izolācija, Krievijas ekonomikas iznīcināšana, kā arī maksimāli iespējamo ieroču sniegšana Ukrainai ir tie nepieciešamie soļi, kuri spēs apstādināt teroristisko Krieviju, apstādināt civiliedzīvotāju noslepkavošanu.

Šodien Putina vara ir apdraudējums ne tikai Ukrainai, bet visai pasaulei. Tikai kopā mēs spēsim uzvarēt šo absolūtu ļaunumu, norāda Ukrainas vēstniecība Latvijā.

Lasiet arī: Nogranduši vairāki sprādzieni Ukrainas galvaspilsētā Kijivā; sprādzieni arī citās lielajās pilsētās

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas