Ušakovu un Ameriku apsūdz kukuļņemšanā

Latvijas Republikas prokuratūras Administratīvā direktora dienests ziņo, ka vairākas personas ir sauktas pie kriminālatbildības saistībā ar ieviestajiem braukšanas maksas atvieglojumiem SIA Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS) pārvadājumu maršrutos.

Paziņojumā, kā likumsargu relīzēs ir ierasts, netiek minēti apsūdzēto uzvārdi, taču no konteksta klūst nepārprotami skaidrs, ka citu vidū

apsūdzības izvirzītas arī Eiroparlamentāriešiem Nilam Ušakovam un Andrim Amerikam.  

Kriminālprocesā tika veikta izmeklēšana par kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu – saistībā ar 2018.gadā Rīgas domes ieviestajiem braukšanas maksas atvieglojumiem privātā komersanta RMS pārvadājumu maršrutos.

Bijušais RMS pastarpinātais īpašnieks – kā BNN jau rakstīja agrāk, tolaik tas bija Amerika partijas biedrs Aleksandrs Brandavs – ir saukts pie kriminālatbildības par kukuļa jeb “materiālu vērtību lielā apmērā” piedāvāšanu divām bijušajām Rīgas domes augstākajām amatpersonām. Tie ir Ušakovs (S) un Ameriks (GKR). Kukuļa saņēmēji nodrošināja, ka Rīgas domē tiek izstrādāti un pieņemti attiecīgie normatīvie akti un lēmumi šādu braukšanas maksas atvieglojumu ieviešanai.

Savukārt divas bijušās galvaspilsētas pašvaldības SIA Rīgas satiksme amatpersonas sauktas pie kriminālatbildības par svešas mantas iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos un ar viltu (krāpšanu) lielā apmērā un organizētā grupā, un tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, mantkārīgā nolūkā, kuras izraisīja smagas sekas.

Tie, kā jau ticis ziņots, ir bijušais Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs un pašvaldībai uzņēmuma Rīgas satiksme valdes loceklis Emīls Jakrins un šī uzņēmuma bijušais vadītājs Leons Bemhens.

Šīs personas apsūdzētas par mērķtiecīgu un saskaņotu darbību veikšanu, lai pretēji Rīgas domes un Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme interesēm nodrošinātu minēto braukšanas maksas atvieglojumu ieviešanu RMS maršrutos.

Tā rezultātā tika nodarīts mantisks zaudējums lielā apmērā – ne mazāk kā 10 176 756 eiro.

Saistībā ar iepriekš minētajiem nodarījumiem Ģenerālprokuratūras prokurors šī kriminālprocesa ietvaros arī nosūtījis ierosinājumu Eiropas Parlamentam par piekrišanas došanu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret “bijušajām Rīgas domes augstākajām amatpersonām”, kas šobrīd ir tā deputāti – lai apsūdzētos sauktu pie kriminālatbildības par kukuļņemšanu, krāpšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Lasiet arī: “Daimler krimināllietā” apsūdzētajiem jāsamaksā valstij 1,5 miljoni eiro

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas