Uzņēmēju pārstāve uzņemas vadīt Veselības ministriju

Apvienotais saraksts (AS) otrdienas, 6.decembra, vakarpusē kopā ar trijiem citiem savu ministru kandidātiem beidzot nosauca arī tā virzīto veselības nozares politisko vadītāju – šim postenim izraudzīta Līga Meņģelsone.

Viņa ir ilggadējā Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore (kopš 2010.gada). Līdz tam viņa strādāja dažu mediju uzņēmumu – BNS Latvija, Mediju Grupa Tops, Telegraf – vadībā, kā arī sabiedriskajās attiecībās.

Vēl agrāk Meņģelsone vadīja  tranzītkompānijas Noord Natie Ventspils Terminals tirdzniecības departamentu.

Izglītību viņa ieguva Rīgas Starptautiskā Ekonomikas un Biznesa Administrācijas augstskolas MBA programmā, Latvijas Universitātes Starptautisko ekonomisko attiecību fakultātē un Latvijas Kultūras akadēmijā (kultūras menedžmenta bakalaurs). Bezpartejiska.

Kā jau iepriekš tika minēts, zemkopības ministra amatam tiek virzīts Saeimas deputāts Didzis Šmits. Viņš 13.Saeimā tika ievēlēts no KPV LV un agrāk bija aktīvs zivjsaimnieku un pārtikas ražotāju interešu lobists.

Savukārt iekšlietas AS vēlas uzticēt jau septiņu sasaukumu Saeimas deputātam Mārim Kučinskim, tāpat arī bijušajam premjeram un 13.Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājam. Par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra tika pieteikts Māris Sprindžuks – līdz novembrim ilggadējs Ādažu novada pašvaldības vadītājs. 

Saeimas vēlēšanās iespējamā veselības ministre, atšķirībā no trim pārējiem AS pieteiktajiem valdības locekļiem, nekandidēja. Uz BNN vaicāto, kā tas atbilst Krišjāņa Kariņa prasībai ministru amatiem pieteikt ievēlētus deputātus,

Māris Kučinskis apgalvoja, ka sākumā valdības veidotājs esot izteicis būtiski garāk: jādeleģē ievēlētie vai tie, kas politikā nav bijuši. 

Triju partiju un bezpartejisku uzņēmēju veidotais AS savu kandidātu tam topošās koalīcijas partneru iedalītās Veselības ministrijas vadībai pieteica pēkšņi, pat pēdējā brīdī. Turklāt izraudzītā persona ir bez jebkādas politiskās pieredzes, jo nav bijusi arī pašvaldības deputāte. Tapat, Saeimā sākoties valdības veidošanu, mediķu organizācijas paziņoja, ka vēlas redzēt postenī nozari pārzinošu figūru. 

Iespējamo ministru priekšā stādīšanas preses konferencē AS līderi – Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, deputāts Edgars Tavars un uzņēmējs Uldis Pīlēns – pārmeta pārējiem valdības veidotājiem, ka tie ir izvairījušies uzņemties atbildību par šo nozari. Tāpēc AS kategoriski uzstāj, to medijiem uzsverot atkārtoti, ka kopā ar Meņģelsoni par veselības nozari ir atbildību solidāri jāuzņemas finanšu ministram un Ministru prezidentam. 

Smiltēns medijiem paziņoja: šobrīd, kad veselības aprūpe ir pilna ar problēmām, tā nevar atļauties ministru–ārstu.

«Ir svarīgi, lai amatā būtu cilvēks ar autoritāti, kas redz laukumu, ar neatkarīgu aci varētu izvērtēt situāciju nozarē, nepieder ne pie vienas cunftes,» teica Saeimas priekšsēdētājs. Pati iespējamā veselības ministre atzina, ka ģimene ir pret šādu viņas soli, un arī pašai tā bijusi grūta izvēle.

Darbu ministrijā kandidāte sāks ar situācijas izvērtējumu jeb, kā viņa izteicās, «kontentanalīzi». Tāpat Meņģelsone vēlas pārliecināties, cik pamatots ir veselības aprūpei jau piešķirtā finansējuma sadalījums: «Varbūt nozare ir māja, kurā vienā galā ir tā sakurināts, ka logi jāver vaļā un jāvēdina, bet otrā galā viss ir izsalis?» 

Lasiet vēl: Iezīmēts nākamā kabineta sastāvs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas