Prasa apsūdzēt «advancētu» automašīnu apzadzēju

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzību kādam vīrietim par 17 zādzībām no automašīnām Rīgā laikā no 2020.gada nogalei līdz 2021.gada 21.novembrim.

Tad policijā tika saņemti vairāku iedzīvotāju iesniegumi par to, ka no viņu automašīnām nozagtas vērtīgas mantas, bet paši transportlīdzekļi nav bojāti – proti, tiem nav redzamas uzlaušanas pēdas. Izmeklēšanā likumsargi noskaidroja, ka vīrietis izdarīja 17 zādzības no automašīnām, kas bija novietotras pie dažādiem tirdzniecības centriem un pārtikas veikaliem Rīgā.

Lai veiktu savu noziedzīgo nodomu, aizdomās turētais pavadīja vairākas stundas publiskajās stāvvietās un novēroja tur esošās automašīnas un to īpašniekus. Brīdī, kad kāda transportlīdzekļa īpašnieks izkāpa no tā un aktivizēja signalizāciju, vīrietis

ar līdzi esošu ierīci slāpēja bloķēšanas signālu, tādējādi neļaujot signalizācijai nostrādāt.

Šāda darbība ļāva vīrietim brīvi iekļūt mašīnā, apskatīt tās saturu un nozagt vērtīgas mantas, piemēram, datortehniku un spēļu konsoles.

Veicot speciālās izmeklēšanas darbības, policija 2021.gada novembrī aizturēja iespējamo vainīgo personu – 1973.gadā dzimušu vīrieti, kurš iepriekš nav bijis sodīts. Pie aizturētā transportlīdzeklī un dzīvesvietā veiktas kratīšanas, kurās atrada datortehniku lielā daudzumā (ko arestēja kā mantu, kas saistīta ar noziedzīgo nodarījumu) un aptuveni 30 000 eiro, kuru izcelsmi vīrietis nevarēja pierādīt.

Daļu no nozagtajām mantām aizturētais realizēja caur sludinājumu portāliem, savukārt otru daļu likumsargiem izdevās atgūt un atgriezt to likumīgajiem īpašniekiem. Sākotnēji tiesa vīrietim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, taču vēlāk tas mainīts un vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Lasiet arī: Laupītāji Lietuvā uzspridzina veikala durvis un aplaupa bankomātu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas