Vāgnera grupas īpašnieks apvaino Kremli nespējā aizliegt YouTube

Krievijas algotņu grupējuma īpašnieks Jevgēņijs Prigožins apvainojis Kremli nespējā aizliegt ASV interneta platformu YouTube, raksta aģentūra Reuters.

Prigožins saziņas vietnē Telegram rakstījis: «YouTube ir mūsu laikmeta informatīvais mēris.» Viņš, gan nesniedzot nekādus pierādījumus saviem paziņojumiem, rakstījis, ka 40% no platformā publicētajiem video esot politizēti un vērsti pret Krieviju. Esot divi iemesli, kādēļ YouTube Krievijā vēl nav aizliegta: tā esot šķietami neaizstājama vienkāršajam pilsonim, bet galvenokārt tādēļ, ka Vladimira Putina administrācija tam pretojoties.

«Sarkanajā laukumā, prezidenta administrācijā ir daudz personu, kas domā tikai par vienu: kaut nu Krievija iespējami ātri zaudētu karā, kaut nu amerikāņi nāktu un mācītu mums dzīvot.

Tie, kas ir pret YouTube aizliegšanu, manuprāt, ir savas valsts un tautas nodevēji, esošo un nākamo Krievijas paaudžu nodevēji.

Viņi dzīvo ārzemēs, dodas atvaļinājumā uz ārzemēm, audzina bērnus ārzemēs, runā par augstām vērtībām, bet patiesībā atbalsta rietumus un dzīvo uz to rēķina,» Prigožins rakstīja.

Spriedze Kremļa un Prigožina starpā pieauga pēc tam, kad Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja par Soledaras ieņemšanu, bet nepieminēja Vāgnera grupas nopelnus. Algotņu grupējums darbojas ārpus Krievijas armijas komandķēdes, un tā īpašnieks publiski sūdzējās, ka ministrija noniecina viņa kareivju sniegumu. Aizsardzības ministrija vēlāk papildināja savu paziņojumu, un slavēja Vāgnera grupas drosmīgo un pašaizliedzīgo rīcību. Kremlis noliedzis strīdu ar Prigožinu.

Prigožins, kas tiek dēvēts arī par «Putina pavāru», līdz pagājušajam rudenim noliedza saistību ar Vāgnera grupu, tomēr karadarbība Ukrainā pamudināja viņu iznākt publiski un uzņēmējs saskatīja iespēju parādīt sevi kā spēcīgu un spējīgu patriotu.

Ar 90 miljoniem lietotāju ik mēnesi, YouTube Krievijā ir ļoti populāra platforma un ieņem nozīmīgu lomu digitālajā ekonomikā. Lai gan Krievijā darbojas dažādu sociālo tīklu alternatīvas, līdz šim YouTube savā segmentā palikusi nepārspēta. Krievijā jau bloķēti vairāki sociālie tīkli, arī Instagram un Facebook. Par spīti mēnešiem ilgai sodīšanai ar naudas sodiem un draudiem par atteikšanos izdzēst saturu, ko Maskava uzskata par nelegālu, YouTube Krievijā nav aizliegta.

Lasiet arī: Bijušais Vāgnera grupas komandieris pieprasa patvērumu Norvēģijā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas