Vairākām pašvaldībām nodos valstij piederošos vietējās nozīmes autoceļus

Ministru kabinets atbalstījis Satiksmes ministrijas (SM) priekšlikumus par valsts vietējās nozīmes autoceļu nodošanu Dobeles, Madonas un Ādažu novada pašvaldību īpašumā turpmākai to apsaimniekošanai, informē SM komunikācijas nodaļa. 

Madonas novada pašvaldības pārziņā nodos vairākus autoceļus- turpmāk pašvaldība  apsaimniekos autoceļu V892 Praulienas pagastā un ceļu V903 Mētrienas pagastā.

Madonas pašvaldība savā īpašumā pārņems arī V850 Liezēres pagastā, V882 Bērzaunes un Aronas pagastā, kā arī vietējās nozīmes ceļu V883 Bērzaunes un Vestienas pagastā. Arī autoceļš V890 Dzelzavas pagastā un ceļš V891 Praulienas pagastā turpmāk būs Madonas novada pārziņā.

SM norāda, ka turpmāk Dobeles novada pašvaldība vietējās nozīmes autoceļu Bēnes pagastā – V1136 Pievedceļš Garā kalna karjeram.

Savukārt Ādažu novada pašvaldības rīcībā nonāks valstij piederošais īpašums V48 Veckūlu iela.

Autoceļu piederības statusa maiņa notiek, lai veicinātu lietderīgāk un saimnieciskāk risināt transporta infrastruktūras pilnveidošanu un attīstību. Pārņemot vietējās nozīmes autoceļus, pašvaldības var efektīvāk īstenot to autonomās funkcijas, piesaistīt Eiropas Savienības (ES) finansējumu ceļu uzlabošanai, kā arī radīt darbavietas un veicināt privāto investīciju piesaisti.

Atbilstoši normatīvajam regulējumam, pašvaldībām, kas savā īpašumā pārņem valsts vietējo autoceļu vai tā posmu, tiek piešķirta mērķdotācija 1560 eiro apmērā par katru pārņemto kilometru uz termiņu ne ilgāku par pieciem gadiem.

Lasiet arī: Šobrīd cenu kāpumu nevar pamatot ar kara ietekmi

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas