Valstis sarunās Saūda Arābijā apliecinājušas uzticību ANO statūtiem un Ukrainas suverenitātei

Aptuveni 40 valstu amatpersonu sanāksmē Saūda Arābijā sestdien pausti atšķirīgi viedokļi par galvenajiem miera principiem, bet visi klātesošie apliecināja savu valstu uzticību ANO statūtu principiem, starptautiskajām tiesībām un Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes neaizskaramības ievērošanai, svētdien, 6.augustā, paziņojis Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska biroja vadītājs Andrijs Jermaks.

Divu dienu sanāksme Džidā ir daļa no Ukrainas diplomātiskajiem centieniem panākt atbalsta paplašināšanos ārpus Rietumu atbalstītāju loka un uzrunāt Persijas līča valstis, kas atturīgi izturējušas pret nostāšanos Ukrainas pusē.

Šoreiz pārstāvēto valstu skaits bija gandrīz trīs reizes lielāks nekā iepriekšējā sarunu kārta jūnijā Kopenhāgenā. Ukrainas delegāciju vadīja Jermaks.

Sarunās tika spriests par galvenajiem principiem stabila un taisnīga miera atjaunošanai Ukrainā.

“Mums bija ļoti produktīvas konsultācijas par galvenajiem principiem, uz kuriem jāveido taisnīgs un ilgstošs miers. Mums bija ārkārtīgi godīgas un atklātas sarunas, kuru laikā katras valsts pārstāvji varēja paust savu nostāju un redzējumu,” sacīja Jermaks.

“Bija dažādi viedokļi, taču visi klātesošie apliecināja savu valstu apņemšanos ievērot ANO statūtu principus, starptautiskās tiesības un cieņu pret valstu suverenitāti un teritoriālās integritātes neaizskaramību. Un tieši uz šiem principiem ir balstīta prezidenta Zelenska Miera formula, par kuru mēs detalizēti runājām,” norādīja Jermaks.

Tiek ziņots, ka tikšanās Džidā bija solis ceļā uz Ukrainas ierosināto miera iniciatīvu praktisku īstenošanu.

“Katrai valstij, kas piedalās apspriedēs, ir iespēja parādīt līdera lomu globālajos miera centienos. Un lielākā daļa no tām jau ir noteikušas savu lomu atsevišķu formulas punktu īstenošanā,” pavēstīja Jermaks.

Mediji ziņoja, ka puses vienojušās turpināt darbu dažādos līmeņos, lai panāktu taisnīgu un visaptverošu mieru.

Ukrainas prezidenta preses dienests arī ziņoja, ka Ukrainas delegācija Džidā vakar un šodien organizēja arī vairākas divpusējas tikšanās. Šajās sanāksmēs Ukrainas pārstāvji ar partneriem apspriež miera iniciatīvu īstenošanas detaļas un sadarbību šajā jomā.

Zelenska Miera formulā ir runa par kodoldrošības, pārtikas un energoapgādes drošības nodrošināšanu un visu ieslodzīto un deportēto atbrīvošanu, ANO statūtu ievērošanu un Ukrainas teritoriālās integritātes un pasaules kārtības atjaunošanu, Krievijas karaspēka izvešanu un karadarbības izbeigšanu, taisnīguma atjaunošanu, ekoloģiskā genocīda novēršanu un kara izbeigšanu.

Lasiet arī: Ukraina sarunās Saūda Arābijā cenšas panākt progresu miera virzienā

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas