Valsts drošības dienests aiztur agresīvu Krievijas kara atbalstītāju

Valsts drošības dienests (VDD) 20.oktobrī Rīgā aizturēja agresīvi noskaņotu Krievijas izvērstā kara atbalstītāju, kā arī veica neatliekamas kriminālprocesuālās darbības personas dzīvesvietā, informē dienestā.

Minētā Latvijas nepilsoņa aktivitātēm VDD pievērsa pastiprinātu uzmanību, interneta vidē konstatējot videoierakstu, kurā persona vairākkārt norāda uz nepieciešamību un gatavību iznīcināt ukraiņus.

Persona videoierakstā ne tikai paudusi atbalstu Krievijai, atkārtojot Kremļa kara propagandai raksturīgos vēstījumus, bet arī gatavību vērsties pret Ukrainas atbalstītājiem Latvijā, atklājot vēlmi iegūt savā īpašumā šaujamieročus.

Kā norāda VDD, balstoties uz šiem apstākļiem, drošības dienests pret minēto Krievijas atbalstītāju šī gada 19.oktobrī uzsāka kriminālprocesu par iespējamu nacionālā un etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Šobrīd kriminālprocesa ietvaros konkrētajai personai ir aizturētā statuss.

Tāpat VDD atzīmē, ka pret Krievijas režīma atbalstītāju šobrīd ir aktīvs tiesvedības process par smagu un vidēja smaguma miesas bojājumu tīšu nodarīšanu.

Kopš Krievijas uzsāktās karadarbības un iebrukuma Ukrainā 2022.gada 24.februārī VDD kopumā ir uzsācis 27 kriminālprocesus un no Valsts policijas pārņēmis četrus kriminālprocesus saistībā ar naida runu un aktivitātēm Krievijas agresijas un interešu atbalstam.

Astoņos no minētajiem kriminālprocesiem VDD pirmstiesas izmeklēšanu ir noslēdzis un nosūtījis izmeklēšanas gaitā iegūtos materiālus prokuratūrai, rosinot pret aizdomās turētajām personām uzsākt kriminālvajāšanu. Savukārt pārējos kriminālprocesos, kuros izmeklēšana turpinās, pašlaik 15 personām ir piemērots aizdomās turētā statuss, bet septiņām personām – personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas