Valsts prezidents uz diviem mēnešiem aptur Saeimā pieņemtos likuma grozījumus partnerības ieviešanai

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ir uz diviem mēnešiem apturējis Saeimā 9.novembrī pieņemtos grozījumus Notariāta likumā, kas paredz Latvijā ieviest partnerības institūtu – par to liecina valsts galvas paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Pagājušajā nedēļā Valsts prezidenta kancelejā tika saņemta 34 Saeimas deputātu vēstule, kurā Valsts prezidents lūgts apturēt Saeimā pieņemtā likuma Grozījumi Notariāta likumā publicēšanu uz diviem mēnešiem.

Jau rakstīts, ka Saeimas vairākums 9.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzīto likumprojektu pakotni, ar kuru Latvijā no 2024.gada vidus paredzēts ieviest jaunu tiesību institūtu – partnerību. Tā būs arī veids, kā savas attiecības legalizēt un juridiski sakārtot viena dzimuma pāriem.

Tomēr īsi pēc tam opozīcijas politiskie spēki paziņoja, ka ir savākuši 34 Saeimas deputātu parakstus, lai

mēģinātu panākt referenduma ierosināšanu

par minētajā likumu pakotnē esošā Notariāta likuma grozījumu ieviešanu. Par šādu ieceri parakstījās Apvienotā saraksta, Latvija pirmajā vietā un Nacionālās apvienības deputāti. Atbilstoši Satversmei, attiecīgie paraksti iesniegti Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam.

Satversmē ir noteiktas tiesības vismaz 34 deputātiem apstādināt likumprojektu izsludināšanu uz diviem mēnešiem, lai viena mēneša laikā censtos Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) organizētā parakstu vākšanā saņemt vajadzīgo atbalstu referenduma organizēšanai par šo jautājumu.

Kad CVK būs izsludinājusi parakstu vākšanu, referenduma ierosināšanai mēneša laikā būs jāsavāc vienas desmitās daļas jeb 155 000 vēlētāju parakstu.

[Valsts prezidenta kancelejas mājas lapas aktualitāšu sadaļā nav atrodama ziņa par šiem Rinkēviča apturētajiem likuma grozījumiem; pirms tam valsts galva publiski atgādināja, ka viņam šajā gadījumā nav izvēles iespējas – BNN.]

Lasiet arī: Igaunijā legalizē viendzimuma laulības

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas