Valsts svētku nedēļā Latvijā gaidāms pirmais sniegs

Neskatoties uz silto novembra iesākumu un aizvadītajās dienās pārspētajiem maksimālās gaisa temperatūras rekordiem, jaunnedēļ gaidāms sals un vietām arī snigšana. Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu sagaidīsim ar lielākoties skaidru un sausu, tomēr aukstu laiku, kas saglabāsies arī nākamās nedēļas nogalē.

Pirmdien, 14.novembrī, gaiss iesils līdz +3…+6 grādiem, valsts dienvidrietumos +6…+9 grādiem. Arī nākamās dienas gaidāmas mākoņainas. Otrdien nakts būs lielākoties sausa, vietām veidosies arī migla, bet dienā daudzviet gaidāms lietus. Pūtīs lēns vējš, kas pēcpusdienā iegriezīsies no ziemeļaustrumiem, ziemeļiem un piekrastē būs mērens, brāzmās līdz 16 m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs +2…+7 grādi, dienā gaiss iesils līdz +4…+9 grādiem.

Trešdien mākoņains, brīžiem būs novērojams ne tikai lietus un slapjš sniegs, bet dienā vietām arī uzsnigs, savukārt vakarā debesis sāks pakāpeniski skaidroties. Dominēs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, kas naktī piekrastē vēl būs brāzmains.

Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā pieturēsies –1…+5 grādu robežās.

Zemās gaisa temperatūras un nokrišņu ietekmē pastāv iespēja, ka uz ceļiem veidosies apledojums, kas radīs apgrūtinātus braukšanas apstākļus. Naktī uz ceturtdienu, ieplūstot aukstākai gaisa masai, daudzviet gaidāma snigšana, un gaisa temperatūra lielākajā daļā Latvijas teritorijas noslīdēs zem nulles atzīmes, austrumos sasniedzot līdz –6 grādus. Ceturtdien dienā gaiss iesils vien līdz +2…–4 grādiem, līdz ar negatīvu dienas vidējo gaisa temperatūru, daudzviet sagaidāms meteoroloģiskās ziemas sākums.

Šī brīža prognozes liecina, ka naktī uz piektdienu no ziemeļiem pastiprināsies plašs anticiklons. Debesīs mākoņu daudzums būs neliels, un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi līdz pat nākamās nedēļas sākumam. 18.novembra nakts gaidāma īpaši auksta, termometra stabiņam daudzviet Latvijā noslīdot līdz –3…–8 grādu atzīmei. Arī turpmākās naktis gaidāmas ar līdzīgu temperatūru, kā arī dienās sals pieturēsies, un pozitīvas gaisa temperatūras sagaidāmas vien vietām piekrastes rajonos.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas