Vasaras brīvdienām 15% aptaujāto tērēšot vairāk nekā 1000 eiro

SEB bankas veiktā aptauja liecina, ka uzkrājumu, kas ir paredzēts tieši vasaras atvaļinājumam, veido 20% Latvijas iedzīvotāju. Turklāt ap 15% respondentu vasaras brīvdienām plāno veltīt vairāk nekā 1000 eiro.

Iedzīvotāju aptauju Latvijā pēc šīs kredītiestādes pasūtījuma 2023.gada maijā veica uzņēmums Norstat. Tajā piedalījās 1005 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Kaut gan ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju vēl nav izlēmuši, ko darīs vasarā, puse respondentu vasaras mēnešos ir ieplānojuši doties ceļojumā: 29% dosies braucienā uz ārvalstīm, savukārt 21% apceļos Latviju. Vienlaikus 17% aptaujāto iedzīvotāju norāda, ka vasaru plāno pavadīt ārpus pilsētas – vasarnīcā vai laukos.

“Aptaujas dati liecina, ka ceturtā daļa jeb 25% Latvijas iedzīvotāju šogad atvaļinājumam plāno veltīt tikpat daudz naudas, cik pagājušajā vasarā,

savukārt 12% šogad plāno būt taupīgāki nekā pērn.

Vienlaikus 15% respondentu atzīst, ka šī gada vasaras brīvdienu tēriņiem ir gatavi atvēlēt vairāk līdzekļu nekā pērn,” skaidro SEB bankas Finanšu plānošanas eksperte Elīna Kalniņa.

Summu līdz 500 eiro šī gada vasaras atpūtai plāno veltīt piektā daļa iedzīvotāju (20%), bet no 500 līdz 1000 eiro – 8%. Savukārt virs 1000 eiro vasaras atvaļinājumam šogad plāno tērēt 15% iedzīvotāju. Vienlaicīgi ap 22% respondentu atzīst, ka vēl nezina, cik tērēs vasaras atvaļinājumam.

Tikpat daudz cilvēku (22%) atzīmējuši, ka viņiem vai nu nebūs atvaļinājuma, vai arī nav plānu veltīt tam naudu.

Ja 20% Latvijas iedzīvotāju veido uzkrājumu tieši vasaras aktivitātēm, tad ap 30% respondentu atvaļinājuma izdevumus segs no regulārajiem ikmēneša ienākumiem. Vienlaikus 8% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka neplāno nekādas vasaras aktivitātes, lai taupītu naudu, bet 3% plāno pieejamos naudas līdzekļus netērēt atvaļinājumam, bet gan novirzīt uzkrājumā.

Lasiet arī: “Cilvēki bauda dzīvi, pucējas un labiekārto mājokli” – bet tirdzniecībā kritums…

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas