Vasaras laiks šogad beigsies 29. oktobrī

Ekonomikas ministrija (EM) atgādina: tas nozīmē, ka naktī uz šo svētdienu, 29.oktobri, pulksteņa rādītāji ir jāpagriež par vienu stundu atpakaļ. Vasaras laika precīzās beigas ir pulksten četros naktī no sestdienas uz svētdienu.

Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav panākts, joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība: vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Attiecīgi pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2024.gada 31.martā, norāda EM. 

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010.gada 26.oktobra Ministru kabineta noteikumi Nr.1010 Par pāreju uz vasaras laiku. Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā pulksten 3.00 pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu; attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā puklksten 4.00 – par vienu stundu atpakaļ.

Lasiet arī: Gatavo likumu, kas mazinātu klientu izmaksas, pārejot uz citu banku

Savukārt, Eiropas Savienības ietvaros pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Kā zināms, 2018.gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību, tomēr šobrīd Eiropas Komisijā aktīvas

diskusijas par šo jautājumu ir pārtrauktas citu prioritāšu dēļ.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Papildu informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas