Gatavo likumu, kas mazinātu klientu izmaksas, pārejot uz citu banku

Ekonomikas ministrija (EM) ir sagatavojusi likumprojektu, kas komercbanku klientiem vismaz astoņas reizes samazinās izmaksas par pāriešanu uz citas bankas pakalpojumu izmantošanu, pēc koalīcijas sanāksmes pirmdien, 23.oktobrī, pavēstīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

Tāpat Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), vaicāta par otrdienas rītā paredzēto banku klientu atbalsta darba grupa sēdi, norādīja, ka EM strādājusi pie attiecīgajiem grozījumiem, lai klientiem būtu mobilākas iespējas, pārejot no vienas bankas uz otru.

Klientiem būtu lētākas un ātrākas iespējas aiziet uz citu banku, ja pirmā nespēj sniegt gana labu piedāvājumu, skaidroja Siliņa – kā vienu no problēmām, ar ko saskaras iedzīvotāji, minot lielās komisijas maksas.

Jaunais regulējums veicinās konkurenci starp bankām,

norādīja gan premjerministre, gan ekonomikas ministrs.

Valainis pavēstīja, ka otrdien valdības sēdē skatīšanai tiks piedāvāts minētais EM likumprojekts, kas padarīs pāriešanu no vienas bankas uz citu daudz vienkāršāku, tajā skaitā, vismaz astoņas reizes lētāku.

Vaicāts par citu jautājumu – Saeimā skatītajiem grozījumiem par atvieglojumiem cilvēkiem ar hipotekāro kredītu – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja biedrs Andris Šuvajevs (P) pastāstīja, ka vēl būs nepieciešami arī saturiski precizējumi, lai likumprojekts atbilstu Satversmei.

Līdzīgi arī Ministru prezidente atzīmēja, ka attiecīgais likumprojekts jāizveido atbilstošs Satversmei, lai sasniegtu mērķi par atbalstu hipotekāro kredītu saņēmējiem.

Lasiet arī: Saeimas Budžeta komisijas lēmums par hipotēkām ir riskants, brīdina LB eksperts

Kā ziņots, Saeima konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstījusi Budžeta komisijas hipotekāro kredītu ņēmēju aizsardzībai virzītos grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kuri paredzētu 50% atlaides piemērošanu hipotekāro kredītu konsolidētajām procentu likmēm uz vienu gadu.

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas