VDD aizturējis Krievijas propagandas sistemātisku atražotāju

Valsts drošības dienests (VDD) ziņo, ka pagājušajā trešdienā, 4.janvārī, aizturējis Krievijas atbalstītāju, kura aktivitātes interneta vidē VDD vērtējumā ilgākā laika periodā bijušas vērstas uz naida izraisīšanu pret latviešiem un ukraiņiem, kā arī Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu attaisnošanu un slavināšanu.

Tāpat VDD 4.janvārī «vienā ar personu saistītā objektā veica tiesas sankcionētas procesuālās darbības, kuru laikā tika izņemti dažādi datu nesēji». LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētais ir Edgars Bleiders.

VDD ilgākā laika posmā iegūtās ziņas ļauj secināt, ka persona darbojusies mērķtiecīgi un sistemātiski. VDD video koplietošanas platformā TikTok ir konstatējis vairākus personas izveidotus profilus, kurus Krievijas atbalstītājs regulāri papildināja ar saturu. Šajos profilos publicētajos videomateriālos un rīkotajās tiešraidēs persona izplatīja dezinformāciju par notiekošo Latvijā, naidīgi izteicās par latviešiem un ukraiņiem, kā arī slavēja Krievijas bruņotos spēkus un Krievijas izvērsto karu Ukrainā. VDD personai ir piemērojis aizdomās turētā statusu.

Tiesa šai personai 6.janvārī piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu,

vienlaikus nosakot, ka tas var tikt atcelts, ja viena mēneša laikā tiks samaksāta drošības nauda 3500 eiro apmērā. Ir zināms, ka jau pagājušajā nedēļā tā iemaksāta.

Vīrieša sociālajos tīklos ievietotajiem video saturs pamatā atražo Kremļa naratīvus par demokrātijas trūkumu Latvijā. Video viņš latviešu un krievu valodā paziņojis, ka Latvijā nav brīvības un iestājas par Latvijas–Krievijas sadarbību. Vīrietis arī pārdzīvojis par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu Rīgā.

Pēc redzētā Uzvaras parkā viņš pērn augustā ievietotajā video norādījis, ka tagad Latviju atzīstot par «neonacistisku – ultra naida kurināšanas valsti». Vīrietis esot piedzimis 1989.gada Latvijā, un viņam licies, ka valstī valda miers un saticība, taču viņš esot 33 gadus maldījies, jo valsts esot nenonaicisma un fašisma sabiedrotais. Izmantojot arī lamu vārdus, viņam esot dusmas par rusofobiju un nacionālismu.

Vienā no video viņš Liepājā nofilmējis Latvijas Jūras spēku kuģi, video fonā sakot slaveno ukraiņu robežsarga frāzi Krievijas karakuģim, bet kaimiņvalsts kuģi aizstājot ar Latvijas kuģi. Tāpat viņš ielicis Krievijas dziedātāja Shaman – kurš aktīvi iesaistās Krievijas režīma politikas slavināšanā – dziesmu Я русский (Esmu krievs). Tajā dziesma autors klāsta, ka esot krievs «visai pasaulei par spīti».

Lasiet arī: Apcietina par sadarbību ar sankcijām pakļautu Kremļa propagandas resursu 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas