VDD lūdz apsūdzēt personu par spiegošanu Krievijas labā

Valsts drošības dienests (VDD) ziņo, ka tas pirmdien, 16.oktobrī, ir rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret personu, kura noziedzīgās organizācijas Baltijas antifašisti uzdevumā Latvijā mērķtiecīgi un sistemātiski vāca pret mūsu valsts nacionālās drošības interesēm izmantojumu informāciju nodošanai Krievijas specdienestiem.

VDD izmeklēšanas gaitā kopumā ir konstatējis personas īstenotus 23 spiegošanas gadījumus. Konkrētais Latvijas pilsonis uzturēja regulāru saziņu ar noziedzīgās organizācijas Baltijas antifašisti vadītājiem. Persona tiem regulāri sniedza informāciju par Latvijas un sabiedroto valstu bruņoto spēku personālu un tehniku mūsu valsts teritorijā.

Tāpat šī persona vāca un nodeva tā sauktajiem Baltijas antifašistiem arī

informāciju par stratēģiski nozīmīgiem objektiem Latvijas teritorijā.

Tāpat persona noziedzīgajai organizācijai nodeva informāciju par uzņēmumiem Latvijā, kas atbalsta Ukrainu un iestājas pret Krievijas agresiju. Informācijas ieguvi personai atviegloja taksometra vadītāja darbs, kas ļāva salīdzinoši netraucēti uzturēties lidostas, ostas un citu stratēģiski nozīmīgu objektu tuvumā.

Kā ziņots, VDD uz aizdomu pamata par spiegošanu Krievijas labā viņu aizturēja 15.augustā. Personas dzīvesvietā konstatēti vairāki datu nesēji un aizturētā prokremlisko ideoloģisko pārliecību apliecinoši simboli – piemēram, Krievijas un PSRS karogi.

Kriminālprocess pret šo personu ir izdalīts no tā saukto Baltijas antifašistu kriminālprocesa, inkriminējot Krimināllikuma 85.pantā minēto noziegumu – proti, spiegošanu. VDD vērš uzmanību, ka par iesaistīšanos noziedzīgās organizācijas Baltijas antifašisti pret Latvijas nacionālo drošību vērstajos noziegumos draud kriminālatbildība.

Lasiet arī: VDD lūdz izvirzīt apsūdzību noziedzīgā grupējuma Baltijas antifašisti izveidotājiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas