VDD vērtē Siliņas nomelnošanu Krievijas propagandas televīzijā

Valsts drošības dienests (VDD) nesāks kriminālprocesu pēc partijas Jaunā Vienotība (JV) deputātu iesniegumu par “iespējamu prettiesisku iejaukšanos iekšpolitiskajos procesos”, augustā publiski nomelnojot tā brīža premjera amata kandidāti Eviku Siliņu (JV).

VDD ir noslēdzis pārbaudi par deputātu iesniegumā aprakstītajiem apstākļiem. Pamatojoties uz šo iesniegumu, apliecināja dienestā, kriminālprocess nav sākts. Vēlāk VDD izplatīja paziņojumu, kurā uzsvēra, ka paralēli dienesta lietvedībā ir arī aktīvs kriminālprocess, kas “sākts saistībā ar Krievijas propagandas mērķiem izmantotā televīzijas kanālā izplatīto dezinformāciju par Ministru prezidenti”.

Vienā no Krievijas propagandas TV kanāliem oktobra vidū tika pārraidīts raidījums, kas pilnībā bija veltīts Latvijas premjerei Siliņai un viņas nomelnošanai. Raidījumā tika “atgremoti” pirms tam Latvijā jau izskanējušie izdomājumi par Siliņu, tikai tie tika

pasniegti jau kā apgalvojumi, nevis pieļāvumu formā.

Latvijā pēc Siliņas pieteikšanas premjera amatam augustā atsevišķos plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos parādījās kritika par viņas līdzšinējās karjeras norisēm, piemēram, Siliņa tika kritizēta saistībā ar valsts austrumu robežas infrastruktūras neuzbūvēšanu laikā, kad viņa strādāja Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres amatā.

Paralēli tika izplatīti arī it kā jautājumu formā noformulēti, ar faktiem nepamatoti pieļāvumi par varbūtēji bijušām privātajām attiecībām ar kādu kriminālo autoritāti un kontaktiem ar pieaugušo filmu industriju.

Toreiz Siliņa Latvijas Televīzijā izteicās – viņa bijusi gatava tam, ka, kandidējot uz premjera amatu, pret viņu tiks vērsta kritika un konstruktīvai kritikai viņa esot atvērta, taču politiķe neesot bijusi gatava “tik melnai un neskaidras izcelsmes finanšu kampaņai”. “Manuprāt, tur bija skaidri redzams, ka tā ir finansēta kampaņa. Mans jautājums ir, kas finansēja šādu kampaņu,” pauda politiķe.

Pēc tam JV deputāti vērsās drošības iestādēs “saistībā ar šo potenciālo demokrātiskas valsts drošības apdraudējumu”. VDD toreiz aģentūrai apstiprināja, ka saņēmis JV deputātu iesniegumu par iespējamu prettiesisku iejaukšanos Latvijas iekšpolitiskajos procesos un vērtēs šo gadījumu atbilstoši savai kompetencei.

Saeima Siliņas vadīto valdību apstiprināja 15.septembrī.

Lasiet arī: VDD lūdz apsūdzēt personu par spiegošanu Krievijas labā

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas