Vēlmei dzērumā kārtot auto vadīšanas eksāmenu – dārga cena

Latvijas Republikas prokuratūra ziņo, ka Dienvidlatgales prokuratūrā paātrinātā procesa kārtībā tika saņemts un 48 stundu laikā no noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīža ar prokurora priekšrakstu par sodu pabeigts kriminālprocess par ierašanos uz auto vadīšanas pārbaudi dzērumā.

Kāda sieviete piektdien, pērnā gada 30.decembrī, tika apsūdzēta par «transportlīdzekļa vadīšanu bez atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām (tās noteiktā kārtībā nav iegūtas), atrodoties alkohola ietekmē». Pirmstiesas kriminālprocesā tika noskaidrots, ka viņa, atrodoties alkohola ietekmē – ar alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā vairāk nekā 2,1 promile – 2022.gada 28.decembrī ieradās Ceļu satiksmes drošības direkcijas Daugavpils nodaļā, lai kārtotu vieglā automobiļa vadīšanas eksāmenu.

Eksāmena gaitā Ceļu satiksmes drošības direkcijas inspektors pamanīja eksaminējamās personas iespējamo atrašanos alkohola ietekmē un eksāmenu pārtrauca. Apsūdzētā sieviete pilnībā piekrita viņai inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī piekrita kriminālprocesa pabeigšanai, piemērojot viņai sodu.

Prokurore, ņemot vērā noziedzīgā nodarījuma raksturu (izdarīts mazāk smags noziegums), radīto kaitējumu ar likumu aizsargātajām interesēm un apsūdzētās personību, guva pārliecību, ka apsūdzētajai nevajadzētu piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu sodu, taču viņu nevar atstāt nesodītu. Nosakot soda mēru, prokurore ņēma vērā gan atbildību mīkstinošo apstākli (sieviete atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un izteica nožēlu par izdarīto), gan atbildību pastiprinošo apstākļu neesamību un ar prokurora priekšrakstu par sodu

piemēroja apsūdzētajai sabiedrisko darbu uz 120 stundām, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Sievietes vadītais transportlīdzeklis pieder citai (juridiskajai) personai, tāpēc to nevar konfiscēt. Krimināllikums šādā gadījumā paredz, ka no noziedzīgu nodarījumu izdarījušās personas piedzen pilnu vai daļēju šā transportlīdzekļa vērtību. Konkrētajā gadījumā tika nolemts no apsūdzētās valsts labā piedzīt daļēju transportlīdzekļa vērtību – 10 000 eiro.

Lasiet arī: Autovadītāja apliecību par ātruma pārsniegšanu atņemtu atkārtotiem noteikumu pārkāpējiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas