Veselības aprūpei ir jāatvēl lielāks budžeta “pīrāga” gabals, uzskata Kariņš

Tiek strādāts, lai valsts budžetu pārkārotu par labu veselības aprūpes sistēmai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers skaidroja, ka vienlaikus ar papildu finansējumu sistēmai nepieciešami uzlabojumi. Veselības ministrija aktīvi strādā, piemēram, pie veselības pakalpojumu tīkla reformas. “Tā nav viena reforma, kas atrisinās visu, bet tas ir svarīgs solis,” viņš piebilda.

“Ir skaidrs, ka no budžeta pīrāga ir jāvelta vairāk,” teica Kariņš.

Kariņš klāstīja, ka nepieciešams identificēt situācijas, kurās ministrijām ir “lieka nauda” un šos līdzekļus novirzīt veselības nozarei.

Iepriekš jau vēstīts, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības

(LVSADA) valde pieprasīs valdībai līdz šī gada 1.jūlijam veselības nozarei piešķirt vismaz papildu 140 miljonus eiro “nozares pamatfunkciju izpildei”.

Šādas prasības jau iepriekš valdībai izvirzījušas vairākas Latvijas pacientu organizācijas un medicīnas darbiniekus pārstāvošās asociācijas, kas bija nosūtījušas atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, pieprasot solījumu izpildi attiecībā uz veselības aprūpes finansējumu.

Lasiet arī:Mediķu arodbiedrība plāno prasīt veselības nozarei papildus vismaz 140 miljonus eiro

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas