VIDEO | Bijušais izglītības ministrs: “Tagad šmaukšanās iespējas skolās vairs nebūs”

Autors – portāls LA.LV

Tā, komentējot pāreju uz izglītību tikai latviešu valodā, TV24 raidījumā Preses klubs atzina bijušais izglītības ministrs – tagad Klimata un enerģētikas ministrijas parlamentārais sekretārs – Kārlis Šadurskis (JV).

Par pāreju tikai uz latviešu valodu skolās tiek runāts jau gadiem. Šadurskis iebilst, ka ne tikai runāts, bet arī darīts, piemēram, ieviesta bilingvālā izglītība, noteikti procenti par valodas proporciju mazākumtautību izglītības programmu īstenošanā.

“Ko es no tā varu secināt? Šmaucās, maitas!”

skarbs bija politiķis. Viņš atklāj, ka, piemēram, ja inspektors aiziet uz skolu, par kuras konkrēto skolotāju ir ienākusi sūdzība, viņam pasaka, ka vajadzējis nākt vakar, jo šodien visas stundas notiek krieviski.

 

Parunājot ar bērniem, inspektors saprot, ka vakar būtu bijis tieši tas pats: “Tagad šīs šmaukšanās iespējas nebūs.”

Jau vēstīts, ka straujāk turpinot pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā visās skolās Latvijā, visgrūtāk sokas Rēzeknē, Daugavpilī, arī Rīgā, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

No šā gada rudens uz mācībām tikai latviešu valodā pāriet 1., 4., 7. klasē. Pēc gada – 2., 5. un 8. klasē, vēl pēc gada – arī 3., 6. un 9. klasē.

Lasiet arī: Gadā pirms reformas nepietiekamu latviešu valodas zināšanu dēļ darbu zaudējuši 64 pedagogi

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas