Indijas bezpilota kosmosa kuģis Chandrayaan-3 ar izpētes robotu trešdien nolaidās uz Mēness tā maz izpētītā Dienvidpola tuvumā, paziņoja Indijas Kosmosa izpētes organizācija.
Līdz ar to Indija kļuvusi par ceturto valsti pēc ASV, Padomju Savienības un Ķīnas, kuras spējušas nogādāt izpētes aparātus uz Mēness.
India is over the Moon, literally!#Unstoppable #TheTimesOfIndiahttps://t.co/vLsUSnJM1z pic.twitter.com/Q2WqxZ9tpQ
— The Times Of India (@timesofindia) August 24, 2023
Turklāt Indija kļuvusi par pirmo valsti, kuras aparāts nolaidies Mēness Dienvidpola rajonā, kur svētdien avarēja Krievijas kosmosa zonde Luna-25.
Raķete ar kosmosa kuģi Chandrayaan-3 startēja 14.jūlijā no Šriharikotas kosmodroma Āndhra Pradēšas štatā.
Before Landing in the moon Vikram Lander Imager Camera 4 Footage 🚀🔥.
Successfully Landed
India India 🇮🇳❤️#Chandrayaan3Landing #ISRO #India #IndiaOnTheMoon #சந்திராயன்3 #VikramLander #Chandrayaan3 #Chandrayaan3Success #scientists #PragyanRover #Ch3 #Chandrayaan_3 pic.twitter.com/I6nWSzmiuL— ISRO ARUNKUMAR (@MrArunKumaroffl) August 24, 2023
Indijas iepriekšējā Mēness misija pirms četriem gadiem beidzās neveiksmīgi, kad Indijas Kosmosa izpētes organizācija zaudēja sakarus ar Chandrayaan-2 dažas minūtes pirms plānotās nolaišanās uz Mēness.
Indijas Kosmosa izpētes organizācijas izstrādātais kosmosa kuģis Chandrayaan-3 ietver nolaišanās moduli Vikram, kas sanskritā nozīmē “varonība”, un izpētes aparātu Pragyan, kas sanskritā nozīmē “gudrība”.
Chandraayan sanskritā nozīmē “Mēness kuģis”.
Plānots, ka Pragyan izpētīs tuvāko apkārtni un nosūtīs attēlus uz Zemi. Paredzēts, ka “Pragyan” misija ilgs 14 dienas.
Lasiet arī: Krievijas kosmosa kuģis Luna-25 ietriecies Mēnesī