VIDEO| Kariņš: ES ir jāstiprina gan aizsardzības spējas, gan ārējās robežas

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un vadītāju sanāksmē, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra nepieciešamību ES stiprināt gan aizsardzības spējas, gan ārējās robežas.

Tikšanās laikā ar NATO ģenerālsekretāru ES līderi pārrunāja ES un NATO sadarbību, kura kļuvusi intensīvāka, fokusējoties uz kopējiem centieniem palīdzēt Ukrainai karā pret Krieviju. 

“Mēs nevaram izmainīt Krievijas iekšpolitiku, bet varam turpināt darbu jau uzsāktajos virzienos,” pauda Kariņš. 

Premjera ieskatā viens no galvenajiem virzieniem ir savu aizsardzības spēju stiprināšana un nemainīgi stiprs atbalsts Ukrainai. “Lai to īstenotu, nepieciešamas papildus investīcijas ES militārajā industrijā, kas radītu iespējas nodrošināt gan ES iekšējās militārās vajadzības, gan arī turpināt apjomīga militārā atbalsta sniegšanu Ukrainai,” skaidroja Kariņš. 

Diskutējot par Krievijas īstenoto karu Ukrainā, Kariņš norādīja uz Krievijas atbildību – Latvija stingri iestājas par starptautiska tribunāla izveidošanu agresijas noziegumu iztiesāšanai, kas ļautu tiesāt Krievijas augstāko politisko vadību.

Tāpat Kariņš aicināja ES lemt par Krievijas iesaldēto līdzekļu izmantošanu Ukrainas rekonstrukcijai, jo ES iekšienē ir bijušās ilgas diskusijas par labāko juridisko risinājumu, šobrīd ir pienācis laiks pieņemt lēmumus ES līmenī.

Kariņš arī uzsvēra, ka pēdējie notikumi Krievijā un Baltkrievijā liek pievērst pastiprinātu uzmanību ES austrumu robežām.

“Baltkrievija turpina migrantu instrumentalizāciju un kontekstā ar Vagner kaujinieku parādīšanos Baltkrievijā ES ir aktīvi jāturpina stiprināt ārējo robežu,” sprieda Kariņš. 

Pēc Ministru prezidenta teiktā, tikai stiprinot ārējo robežu, ES var nodrošināt atvērtas iekšējās Šengenas robežas.

Tāpat Kariņš  pauda atbalstu pieejai ES migrācijas ārējā dimensijā skatīties pēc inovatīviem risinājumiem, kas samazina gan migrantu plūsmas, gan nepieciešamības gadījumā nodrošina efektīvu to nosūtīšanu uz izcelsmes zemēm.

Lasiet arī: NATO aicina jaunos uzņēmējus izstrādāt risinājumus zinātņietilpīgo tehnoloģiju jomā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas