Visi mobilo sakaru operatori Latvijā cels cenas

Energoresursu sadārdzinājuma dēļ Latvijā trīs mobilo sakaru nodrošinātāji cels cenas, vēsta Latvijas Televīzija.

Telekomunikāciju nodrošinātāju Bite un Latvijas Mobilais telefons (LMT) jaunās – paaugstinātās – cenas stāsies spēkā jau 1.novembrī, savukārt Tele2 tās pacels 1.decembrī.

Pakalpojuma cenas visi operatori palielinās visiem tarifu plāniem. Bite pacels visu tarifu cenas par 1,75 eiro, Tele2 kāpumu pielāgos tarifa veidam, sadārdzinājums būs no viena līdz diviem eiro, bet LMT norādīja, ka vidējais cenas kāpums privātpersonām būs divi eiro.

Uzņēmumos noliedza, ka būtu notikusi savstarpēja vienošanās. Konkurences padomē (KP) norādīja, ka cenu celšana, visticamāk, nav bijusi savstarpēji saskaņota, bet skaidrs, ka uzņēmēji vēro konkurentu lēmumus.

KP Analītiskā departamenta vecākais eksperts Mārtiņš Čerļenoks skaidroja, ka telekomunikāciju nozarē ir vērojama tirgus struktūra, ko sauc par oligopolu jeb šajā tirgū darbojas mazs tirgus dalībnieku skaits.

Šādā tirgus struktūrā uzņēmumi ir nevis cenu ņēmēji, bet cenu veidotāji, kas tostarp ir ļoti cieši atkarīgi viens no otra.

Papildus tam šis tirgus ir labi pārskatāms un caurskatāms, kas arī skaidrotu, kāpēc šī cenu celšana notiek salīdzinoši vienlaicīgi, viņš norādīja.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā norādīja, ka operatori var cenas mainīt arī pirms noslēgtā līguma termiņa beigām, bet par izmaiņām pakalpojuma cenā patērētājs jāinformē vismaz mēnesi iepriekš. To operatori esot darījuši.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas