VM prasa kompensēt ārstniecības iestādēm energoresursu sadārdzinājumu par 11 miljoniem eiro

Veselības ministrija (VM) aicina valdību lemt par 11 miljonu eiro piešķiršanu stacionārajām ārstniecības iestādēm daļējai energoresursu sadārdzinājuma segšanai.

VM skaidro, ka elektroenerģijas cenu kāpuma tendence tiešā veidā ietekmē ārstniecības iestāžu veselības aprūpes pakalpojumu izmaksas. Rezultātā, sadārdzinoties faktiskajām izmaksām, kas plānotas tarifos, bez finansiāla seguma, ārstniecības iestādēm pastāv risks nespēt sniegt plānotos pakalpojumus bez zaudējumiem saglabājot pozitīvu ārstniecības iestādes bilanci.

VM norāda, ka īstermiņa Latvijas elektroenerģijas cenu prognozes liecinot, ka vairumtirdzniecības cenas saglabāšoties šī brīža līmenī –

“tātad ar ievērojamu cenu sadārdzinājumu”, lai gan būtiskas korekcijas var nest nokrišņu apjoms, kas rudeņos atšķiras ar lielu amplitūdu.

Savukārt ilgtermiņa prognozes liecina par cenu samazinājumu līdz 60 līdz 80 eiro par megavatu cenu līmenim.

Līdz ar to rīkojuma projekts paredz apropriācijas pārdali no budžeta resora programmas “Finansējums energoresursu un ēdināšanas izdevumu pieauguma kompensēšanai” 11 miljonu eiro apmērā uz VM budžeta apakšprogrammu Plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana, lai stacionārajām ārstniecības iestādēm nodrošinātu daļēju energoresursu sadārdzinājuma segšanu.

Jau ziņots, ka pērn slimnīcām energoresursu sadārdzinājuma segšanai novirzīti 14 miljoni eiro.

Lasiet arī: Farmaceite: Ar pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļiem muguras sāpju gadījumā vien nebūs līdzēts

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas