Zelenskis: Kijiva nav atbildīga par Polijā nokritušo raķeti

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka ir pilnīgi drošs – raķeti, kas Polijā nogalināja divus cilvēkus, nav raidījuši Ukrainas bruņotie spēki, raksta britu raidorganizācija BBC.

Ukrainas armijas augstākā vadība Zelenski informējusi, ka tā nav viņu izšauta raķete. Prezidents aicināja ļaut Ukrainas amatpersonām piedalīties izmeklēšanā un piekļūt sprādziena vietai. Šie komentāri no Ukrainas puses izskan laikā, kad NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stolteberg) nācis klajā ar paziņojumu, ka raķeti, visticamāk, izšāvuši Ukrainas bruņotie spēki. «Tomēr mums jāatceras, ka atbildību par to nes Krievija – nekas tāds nenotiktu, ja Krievija Ukrainā neveiktu brutālu karadarbību,» raidorganizācijai BBC teica Stoltenbergs. Viņš piebilda, ka NATO ir jāpiegādā Ukrainai labākas aizsardzības sistēmas.

Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda) trešdien, 16.novembrī, informēja: «Informācija, kas pieejama mūsu sabiedrotajiem, liecina, ka tā bija PSRS ražota veca S-300 raķete, un nav nekādu pierādījumu, ka to palaiduši Krievijas spēki. Ir ļoti iespējams, ka raķete nāk no Ukrainas pretgaisa aizsardzības.»

ASV vēstniece ANO Linda Tomasa-Grīnfilda (Linda Thomas-Greenfield) arī norādīja, ka Krievija nes pilnīgu atbildību par notikušo.

«Mēs joprojām nezinām visus faktus, bet viens ir skaidrs – šī traģēdija nebūtu notikusi, ja Krievija nebūtu sākusi šo bezjēdzīgo karu un pēdējās dienās spēcīgi apšaudījusi Ukrainas infrastruktūru.»

ANO nostāja ir nepārprotama: Ukrainai ir visas tiesības sevi aizstāvēt pret šo uzbrukumu,» Grīnfilda pavēstīja.

ASV armijas pārstāvji uzskata, ka drīza Ukrainas militārā uzvara nav pārāk ticama, tomēr šī brīža panākumi var atvērt ceļu politiskām sarunām un risinājuma meklēšanai. Ukrainas puse pieprasa pilnīgu tās teritoriju atbrīvošanu no Krievijas armijas, kodoldrošības garantus, reparācijas un tiesisko taisnīgumu. Savukārt Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs prasības noraidījis kā «neadekvātas un nereālas».

Kā BNN jau iepriekš ziņoja, 15.novembra vakarā Pšedovodas ciematā vien sešus kilometrus no Polijas un Ukrainas robežas nokrita raķete, nogalinot 2 cilvēkus, kas tobrīd strādāja graudu kaltē. Pašreiz pieejamā informācija likusi ASV prezidentam Džo Baidenam (Joe Biden) un NATO pārstāvjiem paziņot, ka raķete, visticamāk, nākusi no Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas. Incidents notika laikā, kad Indonēzijas salā Bali norisinās G20 valstu samits.

Lasiet arī: Polijas prezidents: Raķete ir no Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas