Zelenskis: Krievi mīnējuši Kahovkas HES, gatavojot teroraktu

Krievu okupanti Ukrainas dienvidos ir mīnējuši Kahovkas HES agregātus un aizsprostu, gatavojot jaunu teroraktu, ceturtdien uzrunā Eiropas Savienības Padomei paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Viņš atzīmēja, ka visiem pasaules līderiem ir jāliek Krievijai saprast to, ka terorakts Kahovkas HES tiks pielīdzināts masu iznīcināšanas ieroču pielietošanai.

«Krievija mēģina iznīcināt Ukrainas enerģētikas sistēmu, piespiest mūsu tautu ciest vēl vairāk, bet ar to tikai mobilizē starptautisko sabiedrību, lai tā vēl vairāk mums palīdzētu un vēl vairāk izdarītu spiedienu uz teroristvalsti. Visi mūsu izdevumi par mūsu energoobjektu aizsardzību un mūsu infrastruktūras atjaunošanu pēc Krievijas teroristiskajiem triecieniem tiks atlīdzināti uz pašas Krievijas aktīvu rēķina,» sacīja Zelenskis.

Prezidents piebilda, ka katrs terorists personīgi atbildēs tiesas priekšā par to, ko viņš dara.

«Teroristvalsts samaksās par savu teroru. Ar izolāciju, degradāciju un aktīviem – gan valsts aktīviem, gan ar šo Krievijas režīmu saistīto kvaziprivāto personu aktīviem.»

Viņš paziņoja, ka ceturtdien Eiropadomes sēdes laikā informējis Eiropas līderus par kārtējo teroraktu, kuram gatavojas Krievija Kahovkas HES, mīnējot agregātus un aizsprostu.

«Tagad visiem pasaulē vajag spēcīgi un ātri rīkoties, lai nepieļautu vēl arī šādu Krievijas teroraktu,» sacīja Zelenskis. Viņš uzsvēra, ka Kahovkas HES aizsprosta uzspridzināšana nozīmēs liela mēroga katastrofu.

«Protams, mēs saprotam, ka okupantiem ir vienalga, kas notiks ar Ukrainas teritoriju. Viņi ar šo savu teroraktu var iznīcināt, cita starpā, pat iespēju piegādāt ūdeni no Dņepras Krimai,’4 teica Zelenskis.

«Ziemeļkrimas kanāls Kahovkas HES aizsprosta sagraušanas gadījumā vienkārši izzudīs.» 

Viņaprāt, ja Krievija gatavo šādu teroraktu, ja tā nopietni apsver arī šādu scenāriju, tad tas nozīmē, ka «teroristi ļoti skaidri apzinās, ka viņi nenoturēs ne tikai Hersonu, bet arī visus mūsu valsts dienvidus, tostarp Krimu».

«Mums tagad vajag visiem kopā – visiem eiropiešiem, visiem pasaules līderiem, visām starptautiskajām organizācijām – likt teroristvalstij saprast, ka šāds terorakts Kahovkas HES nozīmēs pilnīgi to pašu, ko masu iznīcināšanas ieroču pielietošana. Sekām Krievijai vajag būt atbilstošām,» teica Zelenskis.

Viņš aicināja pasauli preventīvi reaģēt. 

«Tas tagad ir svarīgākais. Preventīvas reaģēšanas uz drošības draudiem principam beidzot vajag kļūt par vienu no pamatprincipiem starptautiskajai politikai,» atzīmēja Ukrainas prezidents.

Zelenskis uzrunā Eiropadomei paziņoja, ka ir jānosūta starptautiska novērošanas misija uz Kahovkas HES un nekavējoties jāatmīnē aizsprosts.

Lasiet arī: Krievija okupētajās Ukrainas teritorijās izsludina karastāvokli

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas