Zelenskis: Ukrainas plānos neietilpst uzbrukums Krievijai

Iecerētā pretuzbrukuma laikā Ukraina negatavojas uzbrukt Krievijas teritorijai, svētdien, 14.maijā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Kopīgā preses konferencē ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu Berlīnē Zelenskis uzsvēra, ka Ukrainas mērķis ir atbrīvot okupētās teritorijas, kas atrodas tās starptautiski atzītajās robežās.

Iepriekš izskanējuši pieņēmumi, ka Ukraina varētu mēģināt sagrābt Krievijas teritorijas, lai pēc tam iespējamajās sarunās ar Krieviju tās mēģinātu apmainīt pret okupētajām teritorijām.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Zelenskis sacīja: “Mēs neuzbrūkam Krievijas teritorijai, mēs atbrīvojam savu likumīgo teritoriju.”

“Mums nav ne laika, ne spēka [uzbrukt Krievijai]. Un mums arī nav lieku ieroču, ar kuriem to mēs to varētu darīt,” teica Ukrainas prezidents.

“Mēs gatavojam pretuzbrukumu nelikumīgi okupētajām teritorijām, pamatojoties uz mūsu konstitūcijā noteiktajām likumīgajām robežām, kas ir starptautiski atzītas,” uzsvēra Zelenskis.

Viņš arī pateicās Šolcam par Vācijas politisko, finansiālo un militāro atbalstu un norādīja, ka Vācija tagad ir otra lielākā palīdzības sniedzēja Ukrainai pēc ASV,  pajokojot, ka viņš strādā, lai panāktu, ka tā kļūst par lielāko palīdzības sniedzēju.

Sākumā Vācija nevēlējās nodot Ukrainai letālu bruņojumu, bet tagad tai piegādājusi daudz ieroču, to vidū arī tankus Leopard, raķetes un pretraķešu sistēmas.

“Mēs jūs atbalstīsim tik ilgi, cik būs nepieciešams,” solīja Šolcs.’

Jau vēstīts, ka sestdien Vācija paziņoja, ka piešķirs Ukrainai vēl vairāk nekā 2,7 miljardus eiro vērtu militāro palīdzību, arī tankus, pretgaisa aizsardzības sistēmas un munīciju.

Zelenskis svētdien, 14.maijā pēc vizītes Itālijā ieradās Vācijā. Berlīnē viņš tikās ar Vācijas prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru un Šolcu.

Vēlāk Zelenskis kopā ar Šolcu Vācijas valdības lidmašīnā dosies uz Āheni, lai saņemtu Kārļa Lielā balvu, kas šogad piešķirta viņam un Ukrainas tautai par ieguldījumu Eiropas vienotībā.

Lasiet arī:Krievija ziņo par zaudējumiem kaujas laukā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas