ZZS nemainīs lēmumu par Kūtra kandidatūras virzīšanu Saeimas spīkera amatam

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Saeimas frakcija nolēmusi nemainīt lēmumu par Gunāra Kūtra (ZZS) kandidatūras virzīšanu Saeimas priekšsēdētāja amatam, aģentūrai LETA pavēstīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

Politiķis skaidroja, ka Kūtra virzīšana frakcijā tikusi pārrunāta jau iepriekš.

Vaicāts par publiski izskanējušajām bažām par kandidāta izteikumiem, Valainis solīja, ka ZZS no savas puses darīs visu, lai atjaunotu sabiedrības uzticību Saeimai.

Kā ziņots, pret Kūtri vērsta plaša kritika saistībā ar viņa publiskajiem izteikumiem par piemēra ņemšanu no dažādiem, tostarp apsūdzētiem, oligarhiem.

Pirms Saeimas sēdes, kurā paredzētas tostarp Prezidija locekļu vēlēšanas, ZZS bija sanākusi uz frakcijas sēdi, kur lemt par Kūtra kandidatūru.

Kā ziņots, koalīcijas partneri sagaida ZZS rīcību saistībā ar Saeimas spīkera amatam virzītā Kūtra kandidatūras izvērtēšanu.

Šodien Saeimā paredzēts lemt par Prezidija sastāvu, un priekšsēdētāja amatam līdz šim tika izskatīts Kūtris. Taču šonedēļ virkne viņa izteikumu sabiedriskajos medijos saistībā ar piemēra ņemšanu no notiesātām personām sacēla milzu ažiotāžu un jautājumus par viņa piemērotību amatam. Viņa izteikumi likuši Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV) prasīt Kūtra atvainošanos, ko politiķis arī izdarīja, taču jau pēc dažām stundām Latvijas Televīzijas ēterā viņš atkārtoti pauda izbrīnu radījušus apgalvojumus.

Aģentūrai LETA neoficiāli zināms, ka ZZS partneri koalīcijā – Jaunā vienotība (JV) un Progresīvie – nav sajūsmā par Kūtra izteikumiem sabiedriskajos medijos, tāpēc patlaban tiek gaidītas ZZS rīcības saistībā ar Kūtra kandidatūras izvērtēšanu.

Progresīvo politiķis Andris Šuvajevs aģentūrai LETA pastāstīja, ka partijai šodien no rīta paredzētas konsultācijas ar ZZS.

“Kūtra izteikumi sabiedriskajos medijos Progresīvajiem nav pieņemami,” norādīja Šuvajevs.

Arī JV Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks aģentūrai LETA atzina, ka viņam liela daļa no Kūtra izteikumiem nešķiet pieņemama un rada izbrīnu.

JV frakcijas līderis Ainars Latkovskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka JV paredzēta īsa frakcijas sēde, kurā izrunāt radušos situāciju.

Ministru prezidente Siliņa šorīt TV3 raidījumam 900 sekundes atzina, ka šajā situācijā paļaujas uz ZZS, ka koalīcijas partneris spēs izšķirties gan par to, kas būtu labāks sabiedrībai, gan arī izvērtēt, vai politiskā spēka rindās nav piemērotāka kandidāta Saeimas priekšsēdētāja amatam.

“Ir skaidrs, ka Kūtra kunga izteikumi vakar un aizvakar patiešām ir bijuši grūti skaidrojami gan viņam pašam, gan arī kādam citam,” sacīja Siliņa, vienlaikus piebilstot, ka kandidāta virzīšanu spīkera amatam atstāj ZZS ziņā, taču cītīgi seko līdzi koalīcijas partnera lēmumam.

Lasiet arī: Viedoklis | Balsojums par Kūtri – arī par sadarbošanos ar viņa “labo saimnieku”

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas