ZZS plāno virzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija Valsts prezidenta amatam plāno virzīt savu kandidātu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma otrdien, 7.februārī, atzina frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis.

Tas nozīmētu, ka ZZS neatbalstītu esošā Valsts prezidenta Egila Levita kandidatūru atkārtotai ievēlēšanai šajā amatā. «Neatbalstījām Levitu arī iepriekšējās vēlēšanās. Šobrīd diskutējām par prezidenta kandidātu. Visticamāk, izvirzīsim savu», pauda Augulis.

«Līdz maijam būsim noformulējuši savu viedokli.»

Politiķis neatklāja, cik un kādi kandidāti patlaban tiek apspriesti ZZS politiķu vidū Valsts prezidenta amatam. Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atbalstītu pašreizējā Valsts prezidenta Egila Levita pārvēlēšanu amatā.

«Man ir bijusi ļoti laba sadarbība ar Levita kungu, es atbalstītu viņa pārvēlēšanu amatā, neesmu vēl runājis par šo ar partijas biedriem, bet neesmu no neviena dzirdējis sliktas atsauksmes,» uz jautājumu, vai atbalstītu Levita virzīšanu Valsts prezidenta vēlēšanās, iepriekš TV3 raidījumā 900 sekundes teica Kariņš. Vienlaikus par to, vai Levitu varētu atbalstīt, virzīt uz prezidenta amatu, runāts ar partijas biedriem neesot.

Levits par Valsts prezidentu tika ievēlēts 2019.gadā. Iepriekšējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis amatā oficiāli stājās 2015.gada 8.jūlijā. 2019.gadā Vējonis paziņojis par nekandidēšanu uz otro termiņu.

Lasiet arī: Levits paģēr valsts aizsardzības dienesta ieviešanu bez kavēšanās

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas