bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.03.2018 | Vārda dienas: Kazimirs, Izidors
LatviaLatvija

Asociācija aicina nomainīt Ventspils Brīvostas pārvaldes vadību

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Vairāku gadu garumā Ventspils ostas kompānijas saskaras ar sistemātiskiem pārkāpumiem un apzinātu pretdarbību savām biznesa interesēm no Ventspils brīvostas pārvaldes puses, tā BNN atzīst biedrībā Baltijas Asociācija – Transports un Loģistika.

«Atklāti neracionālas darbības, slēpti un netālredzīgi VBP vadītāju lēmumi, kā arī lēmumu pieņemšanas procedūras novilcināšana nereti nopietni apdraud un turpinās apdraudēt ārvalstu investīcijas Latvijā. Tas pasliktina Latvijas kā uzticama lietišķa partnera reputāciju un nereti kļūst par politisku un ekonomisku Latvijas attiecību pasliktināšanās iemeslu ar Rietumu un Austrumu kaimiņvalstīm.» Tā atklātā vēstulē premjeram Valdim Dombrovskim, satiksmes ministram Aivim Ronim, ekonomikas ministram Danielam Pavļutam, finanšu ministram Andrim Vilkam, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Edmundam Sprūdžam un Ventspils domes priekšsēdētāja 1.vietniekam Jānim Vītoliņam biedrības vārdā teic valdes priekšsēdētājs Aivars Gobiņš.

Viņš atzīmē, ka pēdējo desmit gadu laikā Ventspils ostā strādājošie uzņēmumi un opozīcijā esošie Ventspils pilsētas domes deputāti ir vairākkārt vērsušies Saeimā, pie Prezidenta, ministrijās un citās kompetentās iestādēs ar sūdzībām par VBP vadības nolaidīgo attieksmi pret investoriem. «Tam par pamatu iespējams ir amatpersonu privātās intereses, kas kļuvušas par šķērslis to investoru biznesa attīstībai, kuri netiek pieskaitīti pilsētas varas lojālajiem uzņēmējiem. Vienlaicīgi esam piedāvājuši šīs problēmas risināšanas ieteikumus, kā arī likumu grozījumus, kuri līdz šim diemžēl nav ņemti vērā.»

«Raksturīgi, ka gandrīz visus «nelojālo» uzņēmumu piedāvājumus, lūgumus un iesniegumus, tai skaitā miljoniem vērtus investīciju projektus, VBP valde vienmēr izskata aiz slēgtām durvīm, nepiedaloties investoru pārstāvjiem, stingrā slepenībā, kas viennozīmīgi liecina par to, ka ostas vadībai ir iemesls slēpt savu dīvaino un nesaprātīgo lēmumu motīvus. Vienlaicīgi VBP nereti izvairās no tikšanās ar investoru pārstāvjiem,» teikts vēstulē.

«Ar nožēlu secinām, ka ilggadīgi destruktīvā VBP pieeja klientu un investoru acīs Ventspils ostu ir padarījusi par nekonsekventu un neprognozējamu biznesa partneri,» atzīst biedrībā.

Atklātajā vēstulē norādīts, ka «aprakstītā situācija skaidri norāda uz vienu no iemesliem, kāpēc iepriekšējais reģiona līderis – Ventspils brīvosta – atšķirībā no saviem reģiona konkurentiem turpina zaudēt kravu plūsmas. Iespējams, savtīgie, atklāti valstij neizdevīgu lēmumu pieņemšanas motīvi, subjektīvi negatīvā attieksme pret investīciju projektiem, spilgtā VBP vadības nesodāmības demonstrācija rada ļoti lielu kaitējumu Ventspils un Latvijas tranzītam, ostas reputācijai, kā arī valsts kopējam imidžam. Mēs uzņēmējdarbības vidi Ventspils brīvostā uzskatām par nestabilu, neprognozējamu un investīcijām nelabvēlīgu.»

Tāpat uzsvērts, ka augstāk aprakstīto situāciju lielā mērā apliecina arī Latvijas Republikas Valsts kontroles revīzijas ziņojums Nr.5.1-2-10/2010 «Ventspils brīvostas pārvaldes darbības efektivitāte un atbilstība normatīvo aktu prasībām».

«Valsts kontroles atklātie VBP vadības pārkāpumi liecina par nepieciešamību steidzami iejaukties situācijā un izbeigt valsts tranzīta nozari gremdējošo Ventspils Brīvostas pārvaldes darbību,» uzskata vēstules autori.

Biedrība augstākās valsts amatpersonas, kam adresēta atklātā vēstule, lūdz detalizēti izvērtēt Valsts kontroles ziņojumu un pašreizējo valdes locekļu atbilstību ieņemamajam amatam, līdz situācijas izvērtēšanai atsaukt pašreizējos valsts un pašvaldības pārstāvjus no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes, kā arī steidzamības kārtā noteikt augstāko tiešās pārvaldes iestādi vai amatpersonu, kurai ir tiesības un pienākums pārbaudīt Brīvostas pārvaldē pieņemto lēmumu tiesiskumu, atcelt prettiesisku lēmumu vai prettiesiskas bezdarbības gadījumā dot rīkojumu pieņemt lēmumu.

Tāpat vēstulē lūgts nodrošināt nozares profesionāļu un ostas uzņēmumu asociāciju pārstāvju ievēlēšanu Ventspils brīvostas valdē, veikt izmaiņas normatīvajos aktos, padarot Ventspils brīvostas pārvaldes lēmumu pieņemšanas procedūru caurspīdīgu un sniegt informāciju par plānotajām darbībām situācijas uzlabošanai Ventspils brīvostas pārvaldē un Ventspils brīvostā kopumā.

«Esam pārliecināti, ka tikai Jūsu steidzama iejaukšanās šajā situācijā var apstādināt vietējās varas patvaļu un kādreizējās Baltijas jūras lielākās un veiksmīgākās ostas darbības un investīciju klimata degradāciju. No savas puses esam gatavi sniegt Jums pilnīgu profesionālu sadarbību mūsu kopējo mērķu sasniegšanas labā,» norādīts vēstules nobeigumā.

Biedrība Baltijas Asociācija – Transports un Loģistika (BATL) aktīvi darbojas tranzīta un transporta nozares attīstības jomā jau četrus gadus. Asociācijas biedri un tās partneri ir tranzīta sektorā plaši pazīstami ostas termināļi un ekspeditorkompānijas ar ārvalstu kapitālu, kuru starpā ir AS Ventspils Tirdzniecības osta, AS Kālija parks, AS Baltijas ekspresis, AS Latvijas Naftas tranzīts, AS Ventbunkers, SIA Noord Natie Ventspils Terminals, AS Ventspils Grain Terminal, SIA iLink, AS PKL Flote un citas.

BATL biedri un sadarbības kompānija SIA „Ventspils Nafta Terminals veido aptuveni 90% Ventspils brīvostas kravu plūsmas. Šīs kompānijas faktiski ir ne tikai pilsētas ekonomiskās sistēmas veidojošais pamats, bet arī lielā mērā valsts labklājības veicinātāji, teikts vēstulē.

Ref: 102.000.102.131


Pievienot komentāru

  1. Artis teica:

    Sen bija laiks.

    +1 0 -1 0

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.