bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 25.06.2018 | Vārda dienas: Maiga, Milija
LatviaLatvija

Asociācija aicina nomainīt Ventspils Brīvostas pārvaldes vadību

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Vairāku gadu garumā Ventspils ostas kompānijas saskaras ar sistemātiskiem pārkāpumiem un apzinātu pretdarbību savām biznesa interesēm no Ventspils brīvostas pārvaldes puses, tā BNN atzīst biedrībā Baltijas Asociācija – Transports un Loģistika.

«Atklāti neracionālas darbības, slēpti un netālredzīgi VBP vadītāju lēmumi, kā arī lēmumu pieņemšanas procedūras novilcināšana nereti nopietni apdraud un turpinās apdraudēt ārvalstu investīcijas Latvijā. Tas pasliktina Latvijas kā uzticama lietišķa partnera reputāciju un nereti kļūst par politisku un ekonomisku Latvijas attiecību pasliktināšanās iemeslu ar Rietumu un Austrumu kaimiņvalstīm.» Tā atklātā vēstulē premjeram Valdim Dombrovskim, satiksmes ministram Aivim Ronim, ekonomikas ministram Danielam Pavļutam, finanšu ministram Andrim Vilkam, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Edmundam Sprūdžam un Ventspils domes priekšsēdētāja 1.vietniekam Jānim Vītoliņam biedrības vārdā teic valdes priekšsēdētājs Aivars Gobiņš.

Viņš atzīmē, ka pēdējo desmit gadu laikā Ventspils ostā strādājošie uzņēmumi un opozīcijā esošie Ventspils pilsētas domes deputāti ir vairākkārt vērsušies Saeimā, pie Prezidenta, ministrijās un citās kompetentās iestādēs ar sūdzībām par VBP vadības nolaidīgo attieksmi pret investoriem. «Tam par pamatu iespējams ir amatpersonu privātās intereses, kas kļuvušas par šķērslis to investoru biznesa attīstībai, kuri netiek pieskaitīti pilsētas varas lojālajiem uzņēmējiem. Vienlaicīgi esam piedāvājuši šīs problēmas risināšanas ieteikumus, kā arī likumu grozījumus, kuri līdz šim diemžēl nav ņemti vērā.»

«Raksturīgi, ka gandrīz visus «nelojālo» uzņēmumu piedāvājumus, lūgumus un iesniegumus, tai skaitā miljoniem vērtus investīciju projektus, VBP valde vienmēr izskata aiz slēgtām durvīm, nepiedaloties investoru pārstāvjiem, stingrā slepenībā, kas viennozīmīgi liecina par to, ka ostas vadībai ir iemesls slēpt savu dīvaino un nesaprātīgo lēmumu motīvus. Vienlaicīgi VBP nereti izvairās no tikšanās ar investoru pārstāvjiem,» teikts vēstulē.

«Ar nožēlu secinām, ka ilggadīgi destruktīvā VBP pieeja klientu un investoru acīs Ventspils ostu ir padarījusi par nekonsekventu un neprognozējamu biznesa partneri,» atzīst biedrībā.

Atklātajā vēstulē norādīts, ka «aprakstītā situācija skaidri norāda uz vienu no iemesliem, kāpēc iepriekšējais reģiona līderis – Ventspils brīvosta – atšķirībā no saviem reģiona konkurentiem turpina zaudēt kravu plūsmas. Iespējams, savtīgie, atklāti valstij neizdevīgu lēmumu pieņemšanas motīvi, subjektīvi negatīvā attieksme pret investīciju projektiem, spilgtā VBP vadības nesodāmības demonstrācija rada ļoti lielu kaitējumu Ventspils un Latvijas tranzītam, ostas reputācijai, kā arī valsts kopējam imidžam. Mēs uzņēmējdarbības vidi Ventspils brīvostā uzskatām par nestabilu, neprognozējamu un investīcijām nelabvēlīgu.»

Tāpat uzsvērts, ka augstāk aprakstīto situāciju lielā mērā apliecina arī Latvijas Republikas Valsts kontroles revīzijas ziņojums Nr.5.1-2-10/2010 «Ventspils brīvostas pārvaldes darbības efektivitāte un atbilstība normatīvo aktu prasībām».

«Valsts kontroles atklātie VBP vadības pārkāpumi liecina par nepieciešamību steidzami iejaukties situācijā un izbeigt valsts tranzīta nozari gremdējošo Ventspils Brīvostas pārvaldes darbību,» uzskata vēstules autori.

Biedrība augstākās valsts amatpersonas, kam adresēta atklātā vēstule, lūdz detalizēti izvērtēt Valsts kontroles ziņojumu un pašreizējo valdes locekļu atbilstību ieņemamajam amatam, līdz situācijas izvērtēšanai atsaukt pašreizējos valsts un pašvaldības pārstāvjus no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes, kā arī steidzamības kārtā noteikt augstāko tiešās pārvaldes iestādi vai amatpersonu, kurai ir tiesības un pienākums pārbaudīt Brīvostas pārvaldē pieņemto lēmumu tiesiskumu, atcelt prettiesisku lēmumu vai prettiesiskas bezdarbības gadījumā dot rīkojumu pieņemt lēmumu.

Tāpat vēstulē lūgts nodrošināt nozares profesionāļu un ostas uzņēmumu asociāciju pārstāvju ievēlēšanu Ventspils brīvostas valdē, veikt izmaiņas normatīvajos aktos, padarot Ventspils brīvostas pārvaldes lēmumu pieņemšanas procedūru caurspīdīgu un sniegt informāciju par plānotajām darbībām situācijas uzlabošanai Ventspils brīvostas pārvaldē un Ventspils brīvostā kopumā.

«Esam pārliecināti, ka tikai Jūsu steidzama iejaukšanās šajā situācijā var apstādināt vietējās varas patvaļu un kādreizējās Baltijas jūras lielākās un veiksmīgākās ostas darbības un investīciju klimata degradāciju. No savas puses esam gatavi sniegt Jums pilnīgu profesionālu sadarbību mūsu kopējo mērķu sasniegšanas labā,» norādīts vēstules nobeigumā.

Biedrība Baltijas Asociācija – Transports un Loģistika (BATL) aktīvi darbojas tranzīta un transporta nozares attīstības jomā jau četrus gadus. Asociācijas biedri un tās partneri ir tranzīta sektorā plaši pazīstami ostas termināļi un ekspeditorkompānijas ar ārvalstu kapitālu, kuru starpā ir AS Ventspils Tirdzniecības osta, AS Kālija parks, AS Baltijas ekspresis, AS Latvijas Naftas tranzīts, AS Ventbunkers, SIA Noord Natie Ventspils Terminals, AS Ventspils Grain Terminal, SIA iLink, AS PKL Flote un citas.

BATL biedri un sadarbības kompānija SIA „Ventspils Nafta Terminals veido aptuveni 90% Ventspils brīvostas kravu plūsmas. Šīs kompānijas faktiski ir ne tikai pilsētas ekonomiskās sistēmas veidojošais pamats, bet arī lielā mērā valsts labklājības veicinātāji, teikts vēstulē.

Ref: 102.000.102.131


Pievienot komentāru

  1. Artis teica:

    Sen bija laiks.

Kaimiņam atcelti piemērotie drošības līdzekļi

«Artusam ir atcelti drošības līdzekļi,» liecina partijas KPV LV premjera kandidāta un advokāta Alda Gobzema ieraksts sociālajā tīklā Facebook.

Maijā sasniegta šī gada elektroenerģijas maksimālā un minimālā biržas cena

Šī gada maijā elektroenerģijas biržas cena Latvijas tirdzniecības apgabalā sasniegusi gan šī gada minimumu – 1,59 Eur/MWh stundā 9.maijā, gan arī maksimālo atzīmi 255,03 EUR/MWh stundā 16.maijā, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS Augstsprieguma tīkls sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Komisija atbalstījusi ieceri žurnālistiem ļaut iepazīties ar pabeigtiem kriminālprocesiem

Saeimas Juridiskās komisija, veicot pārbalsošanu, atbalstījusi Tieslietu ministrijas kompromisa priekšlikumu likumprojektam par žurnālistu tiesībām iepazīties ar pabeigtu kriminālprocesu materiāliem, pastāstīja komisijas un partijas Vienotība Saeimas frakcijas deputāts Andrejs Judins.

Vairāki potenciālie investori izrādījuši interesi par ABLV Bank piederošās bankas Luksemburgā iegādi

Vairāki potenciālie investori ir izrādījuši interesi par likvidējamajai ABLV Bank piederošās bankas Luksemburgā ABLV Bank Luxembourg iegādi, atzina bankas likvidators Arvīds Kostomārovs.

ES ievieš sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem Mjanmā

Eiropas Savienība ievieš sankcijas pret bruņoto spēku amatpersonām Mjanmā, kuras, Briseles ieskatā, vainojamas sistēmiskos cilvēktiesību pārkāpumos, kas doties bēgļu gaitās no Dienvidaustrumāzijas valsts likuši vairāk nekā 600 000 rohindžas tautības iedzīvotāju.

Deputāts Kļaviņš pagaidām atkārtoti uz KNAB nav aicināts; no komentāriem izvairās

Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš pagaidām atkārtoti uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju nav aicināts. Politiķis aģentūrai norādīja, ka advokātu, kurš viņu pārstāvēs, varētu izvēlēties tad, kad būs zināms došanās laiks uz KNAB. Kļaviņš arī piebilda, ka iepriekšējās komunikācijas laikā no izmeklētāju puses bijusi absolūti korekta izturēšanās.

Vidusskolas eksāmenu rezultāti Igaunijā - par zemu Tartu Universitātei

Igaunijas vidusskolu valsts eksāmenu vidējie rezultāti šogad ir pārāk zemi, lai dotu iespēju nākamiem studentiem iestāties Tartu Universitātē, kas ir starptautiski visaugstāk novērtētā augstākās izglītības iestāde Baltijā.

Vasaras saulgriežos Igaunijā ugunsdzēsēji lūguši reģistrēties «ugunskura sargiem»

Igaunijā aizvadīti vasaras saulgriežu svētki Jaanipäev, kur uz atbildīgu ugunskuru kurināšanu iedzīvotāji aicināti, rosinot katrā Jāņa bērnu pulkā izvirzīt vienu «ugunskura sargu» un par to paziņot ugunsdzēsējiem.

Brīdina – ABLV pašlikvidācijas procesā varētu pazust pierādījumi 102,3 miljonu dolāru atmazgāšanas lietā

Bijušais Sergeja Magņitska darba devējs, Hermitage Capital Management, 2018.gada 21.jūnijā nosūtīja iesniegumu Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm ar aicinājumu izmeklēt naudas atmazgāšanu caur ABLV Bank. Iesniegums ir reakcija uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauju ABLV īstenot kontrolētu pašlikvidācijas plānu, jo pastāv risks pašlikvidācijas procesā pazaudēt pierādījumus.

Pavasara sesijā Saeima pieņēmusi 68 likumus, bet deputāti uzstājušies 765 reizes

Saeima šī gada pavasara sesijā kopš 9.aprīļa pieņēmusi 68 likumus – 13 jaunus un grozījumus 55 likumos. Šajā laikā deputāti sanāca uz 11 kārtējām sēdēm, vienu ārkārtas un vienu svinīgo sēdi,bet no tribīnes deputāti šajā laikā runājuši 765 reizes.

Itālija, vēršoties pret migrantu pieplūdumu, brīdina par Šengenas zonas apdraudējumu

Eiropas Savienības bezrobežu zona varētu būt apdraudēta, ja netiks atrisināts Vidusjūras migrācijas plūsmas jautājums, tā tiekoties ar 15 citu dalbvalstu vadītājiem, norādījis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Jurašs vēršas ar iesniegumu KNAB par Lemberga meitas ofšoru tīklu

Jaunās konservatīvās partijas politiķis, bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieks Juris Jurašs ir vērsies ar iesniegumu KNAB, aicinot izvērtēt žurnālistu publicētos materiālus par Ventspils mēra Aivara Lemberga meitas ofšoru tīklu, liecina paziņojums sociālajos tīklos.

VID: Par ienākumiem no savvaļas veltēm līdz 3000 eiro nav jāmaksā IIN

Ja personas ienākumi no dažādu savvaļas velšu pārdošanas kopā ar ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas gada laikā nepārsniedz 3 000 eiro, šīs personas var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēji, tām nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no gūtā ienākuma un tirdzniecībā tām arī nav jāizmanto kases aparāts.

Turcijas prezidenta vēlēšanās uzvar ilggadējais līderis Erdogans

Turcijā svētdien, 24.jūnijā, aizvadītas parlamenta un prezidenta vēlēšanas. Kamēr parlamenta vēlēšanu rezultāti vēl tiek skaitīti, prezidenta vēlēšanās savu uzvaru pieteicis ilggadējais Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans.

DP nesaskata kriminālpārkāpumus Tēvijas sargu paziņojumā par «īstajā laikā neizmantotiem ieročiem»

Drošības policija patlaban nesaskata Krimināllikuma pārkāpumus biedrības Tēvijas sargi paziņojumā par «lielās talkas» rīkošanu Latvijā un «īstajā laikā neizmantotiem ieročiem».

Šajā nedēļā nokrišņi mitēsies un temperatūra paaugstināsies līdz +27

Šī nedēļa daļā Latvijas vēl iesāksies lietaina, taču, pastiprinoties anticiklonam, nokrišņi mitēsies un gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies. Darba nedēļas beigās laika apstākļi atkal mainīsies, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļa Lietuvā. Sperts pirmais solis uz VDK aģentu atklāšanu

Lietuvas Seims ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījis priekšlikumu atklāt šobrīd noslepenotas ziņas par tiem bijušajiem Padomju Valsts Drošības komitejas aģentiem, kuri brīvprātīgi atzinušies sadarbībā ar «Čeku».

BNN nedēļas apkopojums: KNAB vizītes Saeimā. Nedemisonējošais Ašeradens un Rasnačs. DTV spriedums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem. Šoreiz ietvertās tēmas Spriedums; KNAB vizītes; Saeimas uzticība ; Postenis; Cīņa; Kalendārs.

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.