Trešdien, 26.martā, Igaunijas prezidents Alars Kariss (Alar Karis) kopā ar Latvijas prezidentu Edgaru Rinkēviču atklās Igaunijas jauno vēstniecību Rīgā, tādējādi noslēdzot gadiem ilgus mēģinājumus atrast jaunu un piemērotāku ēku. Projekts izmaksāja gandrīz astoņus miljonus eiro, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.
“Igaunijas attiecības ar Latviju ir ļoti svarīgas. Latvija ir mūsu tuvākais sabiedrotais NATO un viens no mūsu nozīmīgākajiem tirdzniecības partneriem. Ieguldot līdzekļus mūsu pārstāvniecībā Rīgā, mēs ieguldām arī šo attiecību stiprināšanā – gan drošības politikā, gan uzņēmējdarbībā, gan kultūrā un tūrismā,” sacīja Igaunijas vēstnieks Latvijā Ēriks Marmei (Eerik Marmei).
Arī jaunā vēstniecība atrodas ļoti simboliskā vietā vecpilsētā, tikai dažu minūšu brauciena attālumā no prezidenta pils un netālu no Rīgas Lutera katedrāles.
Ēka izmaksāja 7,6 miljonus eiro, no kuriem nedaudz vairāk nekā divi miljoni eiro tika piešķirti no ES Atjaunošanas un noturības fonda. Savukārt 4,6 miljoni eiro tika iegūti, pārdodot iepriekšējo ēku.
Igaunijas atjaunotā vēstniecības ēka ir moderna, droša un iekārtota diplomātiskām vajadzībām. Sākotnēji padomju laikos tā bija skaitļošanas centrs, taču, izņemot sijas un dažas sienas, tā tika pilnībā pārbūvēta.
Vēstnieks Marmei sacīja, ka jaunās vēstniecības pirmais stāvs ir atvērts apmeklētājiem un tūristiem, lai tie varētu apskatīt izstādes no Igaunijas.
Vēl viens svarīgs aspekts ir tas, ka četri no pašreizējiem deviņiem vēstniecības darbiniekiem runā gan igauņu, gan latviešu valodā, bet vēl divi saprot abas valodas.
Renovācijas projektu īstenoja birojs “United Riga Architects”, bet interjera dizainu izstrādāja “Kadri Tamme” interjera arhitektūras birojs.
Interjera iekārtojums un aprīkojums ir izgatavots Igaunijā, un tā vidū ir arī “Naalesak Kunsti” mākslas konkursā uzvarējušais mākslas darbs “Oksad ja juured” (“Zari un saknes”).
Lasiet arī: Trampa padomnieks Volcs uzņemas atbildību par “Signal” grupas ziņu noplūdi