Ķīna tarifu dēļ sūta “Boeing” lidmašīnas atpakaļ ASV

Ķīna jau ir nosūtījusi atpakaļ divas lidmašīnas, ko tā pasūtīja no ASV, un tai sekos arī citas lidmašīnas, kas ir tās jaunākā atbildes reakcija uz Trampa tarifiem, pieaugot tirdzniecības spriedzei starp abām valstīm, sacīja lidmašīnu ražotāja “Boeing” vadītājs Kellijs Ortbergs (Kelly Ortberg), trešdien, 23.aprīlī, ziņo BBC.

ASV ieviesa 145% muitas tarifus importam no Ķīnas, un Ķīna atbildēja ar 125% nodokli ASV ražojumiem.

Otrdien Tramps pauda optimismu par tirdzniecības attiecību uzlabošanos ar Ķīnu un sacīja, ka viņa noteiktie muitas tarifi “būtiski samazināsies, taču tie nebūs nulle”.

Tomēr Ortbergs sacīja, ka Ķīna “faktiski ir pārtraukusi lidmašīnu piegādi tarifu dēļ”. Viņš CNBC sacīja, ka šogad uz Ķīnu bija paredzēts nosūtīt vēl 50 lidmašīnas, taču to pasūtītāji norādīja, ka tās nepieņems.

“Boeing” ir Amerikas lielākais eksportētājs, kas aptuveni 70% no komerciālo lidmašīnu pārdošanas apjoma pārdod ārpus ASV.

Ortbergs sacīja, ka “Boeing” izvērtē iespējas 41 no jau uzbūvētajām lidmašīnām pārdot citiem klientiem, jo ir liels pieprasījums no citām aviokompānijām.

Viņš piebilda, ka “Boeing” “neturpinās būvēt lidmašīnas klientiem, kuri tās neņems”.

Ortbergs investoru zvana laikā sacīja, ka viņi katru dienu runā ar ASV līderiem, tostarp prezidentu Trampu, par Ķīnas un ASV tirdzniecības karu, un cer uz veiksmīgām sarunām.

Valsts kases sekretārs Skots Besents (Scot Bessent) Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) konferencē sacīja, ka gaidāmajā abu valstu sanāksmē ir iespēja panākt lielu tirdzniecības vienošanos, ja Ķīna “nopietni” vēlas mainīt savu ekonomiku, lai tā būtu mazāk atkarīga no eksporta.

Ortbergs arī pastāstīja investoriem, ka citi “Boeing” piegādātāji tagad ir pakļauti 10% tarifiem, galvenokārt Japānā un Itālijā.

“Boeing” finanšu direktors Braiens Vests (Brian West) uzsvēra, ka “brīvās tirdzniecības politika mums ir ļoti svarīga”, un sacīja, ka viņi turpinās sadarboties ar piegādātājiem.

Ķīna ceturtdien aicināja atcelt visus “vienpusējos” ASV tarifus, parādoties pazīmēm, ka Trampa administrācija varētu mazināt tirdzniecības karu ar Pekinu.

Ķīna arī precizēja, ka nav risinājusi tirdzniecības sarunas ar Vašingtonu, neraugoties uz vairākkārtējiem ASV valdības komentāriem, kas liecināja, ka sarunas ir notikušas.

Uzņēmums “Boeing” ir ziņojis, ka šā gada pirmajā ceturksnī, kad tas saražoja un piegādāja vairāk lidmašīnu, ir cietis mazākus zaudējumus.

Ražošana 2024.gadā bija samazinājusies vairāku krīžu un aptuveni 30 000 ASV rūpnīcas strādnieku streika dēļ.

Uzņēmums 2025.gadā vēlas palielināt savu “737 MAX” lidmašīnu ražošanu līdz 38 lidmašīnām mēnesī.

Lasiet arī: Efektīvākai Baltijas aizsardzības līnijas izveidei virza jaunu likumprojektu

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas