Cīnoties ar pārapdzīvotību cietumos, Itālijas valdība apņēmusies palielināt to kapacitāti par 15 000 vietu, un palīdzēt atkarības problēmu skarto cietumnieku pārvietošanai uz rehabilitācijas centriem, vēsta ziņu aģentūra “Reuters”.
Pēdējā laikā plašāku Itālijas sabiedrības uzmanību piesaistījusi problemātiskā situācija cietumos. Pērn reģistrēts rekordliels pašnāvību skaits, un ieslodzītie pastiprināti izteikuši sūdzības par neciešamo karstumu ieslodzījuma vietās, kurās lielākoties nav nedz pienācīgas ventilācijas, nedz gaisa kondicionēšanas iekārtu.
Tieslietu ministrijas dati rāda, ka 15.jūlijā Itālijā bija 62 986 ieslodzītie, bet normālā kapacitāte cietumos ir daudz mazāka, tajos nromāli var atrasties 47 289 soda izcietēji. Tas nozīmē, ka cietumu piepildījums šobrīd ir 133%, kas ir viens no sliktākajiem rādītājiem Eiropā. Tikai Francijā un Kiprā situācija ir sliktāka. Pērn Itālijas parlaments apstiprināja likumu, kas paredzēja apstākļu uzlabošanu cietumos, bet situācija nav mainījusies.
Itālijas premjerministre Džordžija Meloni (Giorgia Meloni) 22.jūlijā paziņoja, ka
taisnīgā valstī nepieciešams palielināt cietumu kapacitāti, lai visi, kam tas vajadzīgs, izciestu piespriesto sodu.
Viņas valdība iepazīstinājusi ar 758 eiro vērtu plānu, kas paredz līdz 2027.gadam radīt cietumos vēl 10 000 vietu. Tāpat pieņemts likumprojekts, kam vēl nepieciešams parlamenta apstiprinājums, kas ļautu ieslodzītajiem ar atkarībām izciest sodu rehabilitācijas centros.
Tieslietu ministrs Karlo Nordio (Carlo Nordio) norādīja, ka tie drīzāk esot cilvēki, kam nepieciešama ārstēšana, nevis noziedznieki. Nordio arī pieminēja inciatīvu, ka sparedz pirms termiņa atbrīvot ap 10 000 ieslodzīto, kuru noziegumi nav vērtējami kā smagi un kuri ir cietumsoda termiņa beigu posmā.
Tiesa, ieslodzītu pirmstermiņa atbrīvošana būs pakāpeniska, īpaši ņemot vērā jautājuma politiski jutīgo raksturu.