Šajā laikā, 11.–18.decembrī, tās izstrādes apmērs pret patēriņu Latvijā bija 112%, Igaunijā – 89%, bet Lietuvā – 49%, informēja AS Latvenergo pārstāvji.
Baltijas valstīs tika saražoti 77% no reģionā patērētās elektroenerģijas apmēra. Elektroenerģijas izstrāde trijās valstīs pieauga par 7% – tika saražotas 473 gigavatstundas (GWh). Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms kāpa par 12% – līdz 165 GWh. Tikmēr Igaunijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 2% – līdz 174 GWh. Lietuvā ražošanas apjomi kāpa par 12% – līdz 134 GWh.
Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par 3% – līdz 614 GWh. Latvijā elektroenerģijas patēriņš pieauga par 3% – līdz 147 GWh. Igaunijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija 195 GWh, par 2% lielāks nekā nedēļu iepriekš. Lietuvā patēriņš pieauga par 4% un bija 272 GWh.
Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Baltijā nedaudz palielinājās. Augstākā bija Lietuvā – vidēji 366,39 eiro par megavatstundu (MWh), tai pieaugot par 1%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Latvijā elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā bija 364,74 eiro par MWh, tai arī augot par 1%, bet Igaunijā elektroenerģijas cena saglabājās 362,73 eiro par MWh, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.
Nord Pool sistēmā cena pieauga par 2% – līdz vidēji 312,4 eiro par MWh. Visā Nord Pool reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 9979 gigavatstundas (GWh), bet izstrādes apjomi – 10 396 GWh.
Laika apstākļi šobrīd paliek galvenais faktors, kas ietekmē elektroenerģijas cenu.
Vēsāku laika apstākļu dēļ kopējais Nord Pool reģiona patēriņš pieauga par 5%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, skaidro Latvenergo pārstāvji.
Savukārt sausāku laika apstākļu ietekmē bija vērojams Ziemeļvalstu hidrorezervuāru aizpildījuma līmeņa samazinājums. Elektroenerģijas cenu pieaugumu ietekmēja arī zemāka atomelektrostaciju izstrāde – turpinājās Zviedrijas Oskarshamnas atomelektrostacijas trešā reaktora remontdarbi. Līdzīgi kā iepriekšējā nedēļā, Nord Pool reģionā straujāku cenu kāpumu bremzēja vēja elektrostaciju izstrādes pieaugums par 36%.
Lasiet arī: Latvenergo zaļās enerģijā ieguldīs vēl 200 miljonus eiro