Zelenskis aicina Putinu tikties aci pret aci

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aicinājis Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu tikties aci pret aci, jo tikai tā varot izbeigt karu, raksta britu raidorganizācija BBC.

Atklātajā vēstulē Putinam Ukrainas līderis norādīja, ka būtu nepareizi vienkārši gaidīt, kamēr ASV uzmanība atkal tiek pievērsta karam Eiropā, un piebilda, ka mieru var sasniegt tikai tiešā saziņā starp Krieviju un Ukrainu. Zelenskis arī aicināja pilnībā pārtraukt uguni, kamēr notiek miera sarunas, bet Putins 4.jūnijā šādu iespēju noraidīja. Tikmēr ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) paziņojis, ka uzskata – būtu lieliski, ja abi līderi tiktos.

Kremlis apstiprināja, ka saņēmis atklāto vēstuli, un Putins tiks ar to iepazīstināts. Vēstules tonis ir kaujiniecisks, un pat izsmejošs, pievēršot uzmanību Ukrainas nesenajiem triecieniem Krievijas teritorijā. Zelenskis norādījis, ka pēc 26 gadiem pie varas, vecums no PUtina sāk paņemt savu.

Vēstulē iekļauts arī ielūgums. Zelenskis rakstījis, ka Ukraina ierosina beigt karu tiešās sarunās, un viņš piedāvā tikšanos. Šī nav pirmā reize, kad Zelenskis piedāvā tikties, un, tāpat kā iepriekš, Kremlis atbildējis, norādot, ka ukrainis ar Putinu var tikties Maskavā.

Tas, kas šoreiz ir citādāk, ir Kijivas izteiktā atziņa, ka ASV pašlaik pilnībā pievērsušās Irānas jautājumam.

Sanktpēterburgā runājot ar ārzemju žurnālistiem, Putins, kurš nebija iepazinies ar vēstules saturu, sacīja, ka ir gatavs un vēlas panākt vienošanos ar Ukrainu, beet būšot nepieciešams pieņemt kompromisus. Krievijas diktators norādīja, ka, tā kā Tramps ir aizņemts ar Irānu, Eiropas Savienība varētu pierunāt Zelenski atteikties no teritorijas.

Pēc Putina domām, UKrainai būt jāizved savi spēki no četriem Krievijas daļēji okupētajiem apgabaliem – Doneckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas – un jāatsakās no centieniem pievienoties NATO. Ukrainai izslēgusi iespēju, ka varētu atdot teritorijas, norādot, ka tas iedrošinās Krieviju iebrukt atkārtoti, kā tā darīja 2022.gadā, sešus gadus pēc tam, kad bija anektējusi Ukrainai piederošo Krimu.

Vairāk nekā 1800 vārdu garajā vēstulē Zelenskis sacījis, ka nav tā, ka Ukrainai pēc visa, ko krievu karš ir nesis valstij, rūpētu krievu karavīru liktenis, bet viņam rūpot ukraiņi – valsts zaudē cilvēku, un katrs zaudējums ir ļoti sāpīgs. Ukraiņi esot noguruši no lidrobotu un raķešu uzbrukumiem, degvielas trūkuma un pieaugošajām cenām, un no kara kā tāda. Zelenskis rakstīja, ka Putinam nevajadzētu baidīties izv'[elēties ceļu, kas ved ārā no kara, un tas esot galvenais, kas no viņa tiek prasīts.

Lasiet arī: Kamēr Latvija klusē, Krievija pelna: minerālmēslu tranzīts turpina barot kara ekonomiku

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas