Trešdien, 21. decembrī, Rīgā turpinās straujš atkusnis – pilsētas ielās pastiprināti strādā septiņas ūdens sūknēšanas vienības, lai vajadzības gadījumā atsūknētu no brauktuvēm ūdeni, informē Rīgas dome (RD).
Galvaspilsētas ielās veidojas lielas peļķes, jo lietus ūdens pieņēmēji šobrīd strādā daļēji. Kā uzsver RD, dažviet pieņēmējus nosprosto sniega kupenas un kūstošie sniega gabali, bet citviet sistēmas ir aizsalušas un lietus ūdens novadīšana notiek lēnāk. Vienlaikus peļķes veidojas vietās, kur nav izbūvētas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas.
RD Satiksmes departaments uzturētājiem uzdevis veikt ūdens atsūknēšanu, kur tas ir nepieciešams, un atrakt aizsprostotos lietus ūdens pieņēmējus.
Savukārt ielās ar grants segumu braukšanas apstākļi ir apgrūtinoši, jo atkušņa laikā uz brauktuves veidojas ledus un ūdens kārta, kas nakts laikā, gaisa temperatūrai samazinoties, atkal var piesalt.
Šādos laika apstākļos grants ielu apstrāde ar pretslīdes materiāliem ir neefektīva.
Pakāpeniski arī sāk veidoties šķīdonis, kā rezultātā segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi kļūst apgrūtinoši.
Ietves arī trešdien vietām var būt slidenas, akcentē RD, piebilstot, ka 21.decembra rītā ietvju kaisīšanas darbi Rīgas vēsturiskajā centrā (RVC), kur ietves šoziem kopj pašvaldība, sākti pulksten 6.00.
Kā norāda RD, ietvju kaisīšanu RVC veic kopā 16 tehnikas vienības, kā arī 10 darbinieki, kuri ietvju kopšanu veic ar rokām, savukārt vēl desmit tehnikas vienības veic ārpus centra esošo pašvaldības teritorijām piegulošo ietvju kaisīšanu.
Tāpat RD atgādina, ka atkušņa laikā iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem no laikus nenotīrītiem jumtiem krītošā sniega un ledus dēļ. Kā uzsver dome, par jumtu attīrīšanu atbildīgi namu īpašnieki, savukārt Rīgas pašvaldība nedēļas sākumā pabeidza tai piederošo ēku jumtu attīrīšanu.
Pašvaldība atgādina, ja no jumta krītoša sniega vai ledus dēļ gūta trauma, nekavējoties jāizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), zvanot 113.
NMPD nodos informāciju pašvaldības policijai (RPP), kas varēs sākt administratīvā pārkāpuma procesu. Ja uzreiz trauma nav pamanāma, ir vērts fiksēt precīzu notikuma vietas adresi, lai tad, ja tomēr vēlāk jūtama ietekme uz veselību, varētu ziņot RPP.
Iedzīvotajam, kurš guvis traumu, arī jāvēršas RPP ar iesniegumu, lai policija varētu viņu atzīt par negadījumā cietušo. RPP izskatīs iesniegumu un sniegs informāciju par īpašnieku, no kura cietušais varēs pieprasīt nodarītā kaitējuma kompensāciju.