Atbildīgajām Latvijas ministrijām jāsadarbojas «zaļā kursa» ieviešanai un jārēķinās, ka dažādas krīzes neatceļ tā īstenošanu, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē trešdien, 21.decembrī, norādīja Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) pārstāve Dace Cīrule.
Viņa uzsvēra, ka nevar izlikties, ka nepastāv vajadzība ieviest «zaļo kursu» un ka Latvijai jābūt gatavai pierādīt, ka virzāmies uz tā īstenošanu. Atbildīgajās ministrijās ir daudzi labi darbinieki ar ļoti atbilstošām zināšanām, bet ārkārtīgi reti viņi sadarbojas ar otras ministrijas pārstāvjiem, jo ne vienmēr uztver viens otru kā līdzīgus darbiniekus, norādīja FICIL pārstāve enerģētikas un zaļās ekonomikas jomā.
Cīrule to pauda kontekstā ar jaunās klimata un enerģētikas ministrijas izveidošanu, uz kuru FICIL pašlaik raugās piesardzīgi.
būtu Labi, ja jaunā ministrija kļūtu par instrumentu, kas risinātu ļoti slikto sadarbību starp ministrijām.
Vēl jāsaņem papildu informācija, tajā skaitā jāiepazīstas ar ministrijas darbības nolikumu, pauda Ārvalstu investoru padomes pārstāve. FICIL nav ilūziju, ka tikai jauns ministrijas nosaukums, kurā mantojumā saņemti jau esošie ministriju darbinieki, nodrošinātu nepieciešamās pārmaiņas, – to varēs noskaidrot, vērojot praktisko darbību, secināms no Cīrules paustā.
Ārvalstu investoru pārstāvji arī nenodala klimata un vides jautājumus, kā tas iezīmējies jaunajā valdībā, kur katrai jomai ir sava ministrija. Svarīgi, lai par abām cieši saistītajām sfērām atbildīgie sadarbojas, nevis nonāk situācijā, kad pretrunas starp ministrijām eskalējas līdz konfliktam, norādīja FICIL pārstāve.
Cīrule tāpat akcentēja, ka «zaļo kursu» nebūs iespējams atbilstoši ieviest, ja ēnu ekonomika turpinās veidot vienu ceturto daļu no ekonomikas. FICIL pārstāvji komisijas sēdē arī sīkāk iezīmēja iespējamos rīkus ēnu ekonomikas mazināšanai. Kā ziņots, komisijas sēdē cita padomes pārstāve Irina Kostina teica, ka darbinieku piesaistei no ārvalstīm būtu jāļauj maksāt konkrētās nozares vidējo algu tajās jomās, kurās tā ir mazāka par vidējo algu valstī.
Lasiet arī: Beidzot panākta globāla vienošanās par bioloģisko daudzveidību