ANO: Situācija Irānā ir kritiska

ANO Cilvēktiesību augstais komisārs otrdien, 22.novembrī, norādīja, ka situācija cilvēktiesību jomā Irānā ir kritiska. Varas iestādes pieņem arvien stingrākus mērus, un tas pēdējo divu mēnešu laikā izraisījis vairāk nekā 300 nāves gadījumu, raksta ziņu aģentūra Reuters.

ANO augstais cilvēktiesību komisārs Volkers Turks (Volker Turk) preses konferencē teica: «Pieaugošais nāves gadījumu skaits protestos Irānā tagad ietver arī vēl divus bērnus nedēļas nogalē, un varas iestāžu attieksme kļūst skarbāka – tas uzsver kritisko situāciju valstī.»

Irānā notiek plaši protesti jau no septembra, kad Tikumības policija izraisīja 22 gadus jaunas kurdu sievietes nāvi. Viņa bija arestēta par «nepiedienīgu» apģērbu. Savukārt Teherāna protestos vaino ārvalstu ienaidniekus un aģentus, kas vadot protestus. Šobrīd protestos iziet plaši sabiedrības slāņi, un tā reliģiskajai valsts vadībai ir lielākais izaicinājums kopš 1979.gada revolūcijas.

Pirms savas pirmās spēles Pasaules kausa izcīņā futbolā Irānas futbola izlase atteicās dziedāt valsts himnu, tādējādi izrādot atbalstu protestētājiem.

ANO Cilvēktiesību augstā komisāra birojs norādīja, ka saistībā ar protestiem ir nogalināti vairāk nekā 300 cilvēki, tostarp vairāk nekā 40 bērni. Nāves gadījumi konstatēti visā valstī.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas