Arī Lietuvas lidostas gatavojas mīkstināt noteikumus par šķidrumiem un klēpjdatoriem rokas bagāžā

Lielbritānijas un Īrijas lidostās tiek testētas sistēmas, kas atvieglos dažus drošības noteikumus attiecībā uz šķidrumiem un priekšmetiem rokas bagāžā, piemēram, klēpjdatoriem, vienlaikus Lietuvas lidostas apgalvo, ka arī tās plāno līdzīgas izmaiņas, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā BNN iepriekš jau ziņoja, Lielbritānijas valdība ir noteikusi, ka līdz 2024.gada jūnijam lielākajā daļā valsts lidostu jāuzstāda jaunākās paaudzes 3D skeneri, kuri spēs detalizētāk parādīt bagāžas saturu. Izmaiņas ļaus palielināt pārvadājamā šķidruma daudzumu rokas bagāžās no 100 mililitriem līdz diviem litriem, un ceļotājiem arī nebūs jāizņem elektroiekārtas no somas. Izmaiņas bija plānotas jau iepriekš, bet to ieviešanu aizkavēja pandēmija.

Lasiet arī: Lielbritānijas lidostās plāno atcelt ierobežojumus rokas bagāžai

«Šādas izmaiņas ir nepieciešamas, jo pasažieru skaits pieaug. Tāpat pieaug arī prasības attiecībā uz pasažieru ērtībām, un mums lidostu drošības pārbaudes ir jāveic ātrāk nekā līdz šim,» LRT sacīja Lietuvas lidostu pārstāvis Tadas Vasiļauskis (Tadas Vasiliauskas).

Pēc viņa teiktā, Lietuvas lidostas plāno arī modernizēt bagāžas pārbaudes tehnoloģijas, kas pieejamas Viļņas, Kauņas un Palangas lidostās.

«Šobrīd notiek starptautisks publiskais iepirkums par modernizētu aviācijas drošības skeneru iegādi. Mēs sagaidām, ka jaunās skrīninga iespējas Lietuvas lidostās pakāpeniski tiks ieviestas no nākamā gada,» teica Vasiļauskis.

Noteikums par 100 mililitru šķidrumu tika ieviests 2006.gadā pēc tam, kad islāma ekstrēmistu organizācija Al Qaeda plānoja septiņu lidmašīnu sprādzienus, kas izlidoja no Hītrovas lidostas, izmantojot šķidrās sprāgstvielas, kas bija maskētas kā bezalkoholiskie dzērieni. Tas būtu bijis lielākais Al Qaeda terorakts Rietumos kopš 2001.gada 11.septembra. 

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet šeit: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1846157/lithuanian-airports-prepare-to-relax-rules-on-liquids-and-laptops

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas