Atbildīgie dienesti aicina liepājniekus pārskatīt ikdienas paradumus un tuvāko dienu laikā samazināt ūdens patēriņu

Bojājums skāris pirmsattīrīšanas rezervuāru, kas atrodas vairāk nekā 100 metrus no jūras krasta, saistībā ar svētdien, 23.jūlija notikušo avāriju Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, par avārijas seku novēršanas darbiem  informē atbildīgie dienesti. 

BNN jau vēstīja, ka svētdienas pievakarē Liepājā sabrukusi notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra siena, radot daļas no attīrīšanas ūdeņiem noplūdi jūrā.

Atbildīgie dienesti norāda, ka avārijas rezultātā ir sabrukusi pirmsattīrāšanas rezurvuāra siena, radot daļas no  attīrīšanas ūdeņiem noplūdi jūrā.

“Šobrīd esam apturējuši visa veida notekūdeņu novirzīšanu uz bojāto rezervuāru. Pagaidām tas tiek uzkrāts esošajā sistēmā. Rezervuārs sastāv no divām sekcijām – vienai no sekcijām viena siena sabrukusi, otra sekcija ir funkcionējoša. Dienas laikā objektā tiks veiktas nepieciešamās ekspertīzes, lai varētu izbūvēt pagaidu kanalizācijas vadu, kas apietu šo sagruvušo rezervuāra sekciju,”skaidro SIA Liepājas ūdens vadītājs Andis Dejus.

Vienlaikus, atbildīgie dienesti aicina iedzīvotājus pārskatīt ikdienas paradumus un tuvāko dienu laikā samazināt ūdens patēriņu, lai samazinātu notekūdeņu iekārtās nonākušo ūdens daudzumu. 

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš norāda, ka cilvēku veselībai draudu nav un pašlaik pašvaldība dara visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk apturētu piesārņojuma izplūdi Baltijas jūrā. 

“Avārijas situācijas novēršanai mobilizēti visi atbildīgie dienesti, Civilās aizsardzības komisija izstrādājusi rīcības plānu, kas vienlaikus ļauj gan pastāvīgi monitorēt ūdens kvalitāti, gan novērst tehniskos bojājumus notekūdeņu attīrīšanas iekārtās,” stāsta Ansiņš.

Speciālisti arī norādīja, ka Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar SIA Liepājas ūdens akreditēto laboratoriju katru dienu veiks ūdens paraugu analīzes, lai sekotu līdzi ūdens kvalitātei.

Pirmie analīžu rezultāti būs zināmi jau pirmdienas 24.jūlija vakarā. 

Savukārt VVD Kurzemes reģiona pārvaldes vadītāja Evita Šestakova pauda, ka šobrīd galvenais uzdevums ir pēc iespējas ātrāk  novērst notekūdeņu ieplūšanu Baltijas jūrā. Viņa skaidroja, ka kopīgi ar Liepājas ūdens tiek veikti visi iespējamie neatliekamiem pasākumi, lai novērstu šo situāciju. 

“Pēc  veiktajiem modelēšanas datiem, ņemot vērā piesārņojuma apjomu, vēja virzienu un straumes, piesārņojums mazākā koncentrācijā, izkliedētā veidā rītdienas laikā sasniegs Pāvilostu. Sekojam līdzi situācijai un šobrīd būtisks kaitējums cilvēku veselībai un uz zivju resursiem nav konstatēts,” minēja Šestakova.

Tāpat atbildīgie speciālisti atkārtoti uzsver, ka  cilvēku veselībai draudu nav, taču iedzīvotāji aicināti tuvākajās dienās nepeldēt piekrastes teritorijās, sākot no Liepājas pilsētas pludmales uz ziemeļiem līdz Sakas pagastam.

Arī Veselības inspekcija (VI) pirmdien, 24.jūlijā noteikusi peldēšanas aizliegumu Liepājas pludmalēs. 

Savukārt otrdien, 25.jūlijā VI plāno veikt peldvietu ūdens mikrobioloģiskās analīzes Liepājas peldvietās un informēs par rezultātiem.

“Dienvidkurzemes novada pašvaldība jau no pirmdienas rīta pludmalē uz Medzes pagasta pusi un tālāk izvieto brīdinājuma zīmes ar aicinājumu nepeldēties jūrā, kā arī novada pašvaldības policija ik pa laikam apbraukā vietas, kur var piekļūt pie jūras, lai informētu cilvēkus un aicinātu atturēties no peldēšanās,” stāstīja Dienvidkurzemes novada pašvaldības Ugunsdzēsības dienesta vadītājs Andris Jefimovs.

Viņš arī skaidroja, ka SIA Grobiņas Namserviss saviem klientiem ir izsūtījis aicinājumu pēc iespējas samazināt kanalizācijas ūdeņus.

“Tāpat arī pagastu un pilsētu pārvaldnieki un tūrisma speciālisti informē  viesu māju saimniekus par notikušo, lai viņi var aicināt savus viesus nedoties uz jūru peldēties,” skaidroja Jefimovs.

Lasiet arī: Liepājā sabrukusi attīrīšanas iekārtu rezervuāra siena, radot noplūdi jūrā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas