Atlīdzības izmaksas BIB noguldītājiem ir uzsāktas 22.decembrī

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ziņo, ka tā ir pieņēmusi lēmumu par garantēto atlīdzību izmaksu kārtību Baltic International Bank SE (BIB) noguldītājiem, sākot ar ceturtdienu, šā gada 22.decembri.

Tādējādi garantēto atlīdzību izmaksas bankas noguldītājiem tiks uzsāktas septītajā darbadienā kopš noguldījumu nepieejamības iestāšanās, ko FKTK konstatēja ar savu 13.decembra lēmumu. Saskaņā ar Noguldījumu garantiju likumu garantētajai atlīdzībai ir jābūt pieejamai bankas noguldītājiem ne vēlāk kā septiņu darbdienu laikā pēc dienas, kad konstatēta noguldījumu nepieejamība.

Garantēto atlīdzību izmaksai BIB noguldītājiem ir nepieciešami 43,7 miljoni eiro.

Garantētās atlīdzības izmaksas pilnībā veiks no Latvijas Noguldījumu garantiju fonda, un šim mērķim nebūs nepieciešami līdzekļi no valsts budžeta. Tādejādi savus noguldījumus saņems 1 257 vai 80% no visiem BIB noguldītājiem.

Garantētās atlīdzības izmaksu FKTK nodrošinās ar Latvijas Bankas (LB) starpniecību, izmantojot tās informācijas sistēmas, tādejādi nodrošinot pēc iespējas ātrāku un noguldītājiem ērtāku garantētās atlīdzības izmaksu Noguldījumu garantiju likumā noteiktajā termiņā.

Garantēto atlīdzību katram noguldītājam izmaksās vienā nedalītā maksājumā eiro valūtā ar pārskaitījumu uz BIB noguldītāja vārdā atvērtu kontu citā kredītiestādē vai finanšu iestādē, kura darbojas SEPA (Single Euro Payments Area) zonā.

Noguldītāji, kam ir piekļuve internetbankai, varēs pieteikt sev pienākošos garantēto atlīdzību, izmantojot BIB internetbankas sistēmu. Tiem bankas klientiem – noguldītājiem, kuriem nav pieejas tiesību BIB internetbankai, būs iespēja trijos veidos pieteikt garantētās atlīdzības izmaksu: BIB darba laikā fiziski ierodoties klātienē tās telpās Grēcinieku ielā 6, Rīgā; iesniegt pieteikumu, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un nosūtīts uz BIB e–pasta adresi: info@bib.eu; nosūtīt notariāli apliecinātu pieteikumu pa pastu uz BIB adresi – Grēcinieku ielā 6, Rīgā, LV- 1050.

Garantētās atlīdzības pieteikumus nepilngadīgā noguldītāja likumiskais pārstāvis iesniedz LB telpās tās darba laikā. Līdz 30.decembrim (ieskaitot) LB klientu kasēs Kr. Valdemārā ielā 1B, Rīgā; no 2.janvāra – LB jaunajās klientu kasēs Bezdelīgu iela 3, Rīgā.

Vienlaikus saskaņā ar Noguldījumu garantiju likuma 22. panta pirmo daļu FKTK ir uzlikusi BIB par pienākumu segt FKTK prasījumu izmaksātās garantētās atlīdzības apmērā.

Latvijas Noguldījumu garantiju sistēma paredz līdz 100 000 eiro garantēto atlīdzību katram noguldītājam, kuram ir tiesības uz garantēto atlīdzību. To izmaksā gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu noguldījumiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai.

Lasiet arī: Aizvērtā BIB nepiekrīt FKTK lēmumam, vēlās turpināt darbu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas